You are here
Jak bronić się przed niechcianymi wiadomościami SMS? artykuły 

Jak bronić się przed niechcianymi wiadomościami SMS?

Zdarzyło Ci się kiedyś wysłać SMS o podwyższonej opłacie? Pewnie tak, gdyż w ten sposób działają konkursy, a nawet płatne usługi internetowe. Niestety i tak wysoka cena wiadomości tekstowej to nie jedyny „koszt”.  Użytkownik zapłacił swoją prywatnością, gdyż wysłanie SMSa było równoznaczne z akceptacją regulaminu, a co za tym idzie zgody na udostępnianie naszych danych do celów marketingowych. Od tej pory można spodziewać się coraz to ciekawszych wiadomości zapychających naszą skrzynkę.

Spamik750x300

Treści zawarte w reklamowych SMSach przychodzących często mają podtekst erotyczny, czego nie każdy sobie życzy. Oczywiście, możemy skontaktować się z dzierżawcą numeru o podwyższonej opłacie i złożyć rezygnacje. To prosta czynność, pod warunkiem, że dotyczy to jednego reklamodawcy. W przeciwnym razie czeka nas dłuższa „zabawa”.

Jednak SMS Premium to nie jedyny rodzaj niechcianych informacji lądujących w skrzynkach naszych telefonów komórkowych. Natrętni adoratorzy, bądź znajomi, z którymi niekoniecznie chcemy utrzymywać kontakt, również potrafią zirytować.

Na szczęście posiadacze smartfonów nie są pozostawieni sami sobie z problemem. W Google Play znajdziemy co najmniej kilka aplikacji służących do blokowania spamu, zarówno tekstowego jak i telefonicznego. Mało tego, wielu producentów urządzeń mobilnych stosuje podobne rozwiązania w swoich nakładkach systemowych.

Wystarczy poświecić kilka minut na konfigurację „czarnej listy” i po kłopocie. Możliwości dostosowania usługi są co prawda niewielkie, jednak możemy wybrać konkretne nr lub całe grupy osób które zwyczajnie stracą z nami kontakt. Zablokowanie nieznanych numerów również nie stanowi problemu.

Jak to działa w praktyce? Świetnie, na ekranie naszego smartfona nie pojawi się żadna informacja o tym, że ktoś próbował się  z nami skontaktować. Dzięki temu zyskujemy święty spokój. Jeśli natomiast jesteśmy ciekawi, kto się do nas dobijał, zawsze możemy wejść głębiej w opcje aplikacji do blokowania i to sprawdzić.

Osoby, których smartfony nie zostały wyposażone przez producenta w funkcje „blacklist”, powinny zainteresować się aplikacjami takimi jak: Zoner Antywirus,  Calls Blacklist, Blacklist.

Related posts

Leave a Comment