Jak gry oddziałują na nasz mózg?

Światowi naukowcy czasem zajmują się dość ekscentrycznymi badaniami, żeby nie powiedzieć bezsensownymi. Jedno z takich właśnie zostało przeprowadzone przez naukowców, pracujących w Berlinie. Otóż postanowili oni sprawdzić, jaki wpływ na ludzki mózg ma granie w gry wideo.

Według raportu organizacji Molecular Psychiatry and Max Planck Society granie w gry komputerowe pobudza niektóre partie mózgu, co skutkuje nie tylko powiększeniem jego zdolności, ale i pozwala zwalczać niektóre choroby: schizofrenie, Alzheimera czy Parkinsona.

We wspomnianych wyżej badaniach pewnej grupie osób polecono grać przez dwa miesiące, każdego dnia po pół godziny w Super Mario 64. Po, tym okresie uczestnicy zostali wysłani na obowiązkowe badanie maszyną do rezonansu magnetycznego, w celu sprawdzenia jaki wpływ miało granie w gry dla poszczególnych osób. Miejsca szczególnie pobudzone odpowiadały za nawigację przestrzenną, pamięć, umiejętności motoryczne rąk oraz strategiczne planowanie. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że osoby z najwyższym przyrostem szarej materii objawiały największą ochotę do tego, by dalej grać.

Jeśli wasi rodzice ciągle powtarzają, żebyście przestali grać, bo tylko „czas marnujecie”, to macie kolejny argument na swoją korzyść. Zgadzasz się z wynikami badań? Zapraszamy do komentarzy.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...