Jak gry oddziałują na nasz mózg?

Światowi naukowcy czasem zajmują się dość ekscentrycznymi badaniami, żeby nie powiedzieć bezsensownymi. Jedno z takich właśnie zostało przeprowadzone przez naukowców, pracujących w Berlinie. Otóż postanowili oni sprawdzić, jaki wpływ na ludzki mózg ma granie w gry wideo.

Według raportu organizacji Molecular Psychiatry and Max Planck Society granie w gry komputerowe pobudza niektóre partie mózgu, co skutkuje nie tylko powiększeniem jego zdolności, ale i pozwala zwalczać niektóre choroby: schizofrenie, Alzheimera czy Parkinsona.

We wspomnianych wyżej badaniach pewnej grupie osób polecono grać przez dwa miesiące, każdego dnia po pół godziny w Super Mario 64. Po, tym okresie uczestnicy zostali wysłani na obowiązkowe badanie maszyną do rezonansu magnetycznego, w celu sprawdzenia jaki wpływ miało granie w gry dla poszczególnych osób. Miejsca szczególnie pobudzone odpowiadały za nawigację przestrzenną, pamięć, umiejętności motoryczne rąk oraz strategiczne planowanie. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że osoby z najwyższym przyrostem szarej materii objawiały największą ochotę do tego, by dalej grać.

Jeśli wasi rodzice ciągle powtarzają, żebyście przestali grać, bo tylko „czas marnujecie”, to macie kolejny argument na swoją korzyść. Zgadzasz się z wynikami badań? Zapraszamy do komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...