You are here
Jak inteligentne urządzenia zmieniają nasze domy? News 

Jak inteligentne urządzenia zmieniają nasze domy?

Szczoteczka do zębów, która wysyła informacje do naszego telefonu, telewizor sterujący światłem w domu. Takie rzeczy już nie są wyłącznie wymysłem naszej bujnej wyobraźni, a dzieją się w rzeczywistości. Jakiego jeszcze rodzaju smart akcesoria szykują dla nas producenci?

Inteligentne domy Slide

W skład kategorii inteligentny dom wchodzi np. centrala sterująca automatyką domową, która dzięki około stu dostępnym akcesoriom umożliwia zarządzanie bezpieczeństwem Twojego domu oraz Twoim komfortem (np. oświetleniem), kontrolą dostępu (np. napędami rolet lub bramy) oraz zużyciem energii.

Odpowiednie scenariusze, czyli sekwencje działań, które programuje się kilkoma kliknięciami na komputerze, umożliwiają zdalną kontrolę nad domem przez internet z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu tabletu lub smartfona.

Inteligentne domy, internet rzeczy oraz coraz powszechniejsze funkcje smart to są kierunki, które obecnie starają się rozwijać firmy technologiczne. – Jeżeli popatrzymy na funkcje smart to mamy coraz bliższą integrację ekranów. Od niedawna na rynku możemy wysyłać obrazy z małych ekranów do dużych ekranów. Dosyć popularne za oceanem jest „Cast-TV”, czyli możliwość wysyłania obrazu z aplikacji na naszym smartfonie do telewizora. Na rynku amerykańskim wprowadzamy telewizor, który będzie miał jako pilot urządzenie, które przypomina smartfon – mówi Marek Maciejewski, Product Development Director Europe TCL.

Źródło: Newsrm.tv

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment