Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018

Jak śledzić Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018?

Już 9 lutego startują Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczangu. Wielu z was zastanawia się pewnie, jak najwygodniej śledzić zmagania sportowców biorących udział w zawodach odbywających się w Korei Południowej. Mam dla was dobrą wiadomość — nie musicie krążyć po sieci w poszukiwaniu odpowiedzi, gdyż takową znajdziecie w poniższym tekście.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 rozpoczną się 9 lutego i potrwają aż do 25 lutego. To XXIII edycja zimowych zmagań, które tym razem zlokalizowano w Pjongczang w Korei Południowej. Fani sportów zimowych będą mogli obserwować występy uczestników w 102 konkurencjach, wśród których należy wymienić biathlon, biegi narciarskie, curling, łyżwiarstwo szybkie oraz skoki narciarskie. Dla wielu miłośników zimowego szaleństwa Igrzyska stanowią istne święto, ale śledzenie wydarzeń nie jest rzeczą prostą, szczególnie jeśli jesteśmy osobami pracującymi, uczącymi się oraz zobowiązanymi do wypełniania innych obowiązków. W związku z powyższym warto już dziś zapoznać się ze sposobami śledzenia zmagań zimowych sportowców.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 — telewizja

Pierwszym wyborem w kwestii śledzenia Igrzysk będzie telewizja linearna. To oczywiste i jakby nie patrzeć, stosunkowo wygodne. Lwią część wydarzeń będzie można śledzić w telewizji TVP oraz na kanale Eurosport. Warto jednak wziąć pod uwagę pewne niedogodności. Otóż w obydwu przypadkach nie będzie możliwe analizowanie wszystkich zmagań, a jedynie tych, które zostaną uznane przez włodarzy stacji za najistotniejsze. Pozostałe wyniki konkurencji zostaną omówione w skrócie w Wiadomościach lub migawkach.

Jeśli mam być szczery, sądzę, że większości fanów sportów zimowych materiały prezentowane w telewizji linearnej wystarczą. Jeśli jednak planujecie zapoznać się z większą liczbą konkurencji, warto skorzystać z dobrodziejstwa internetu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 — internet i aplikacje mobilne

Zimowe Igrzyska Olimpijskie będzie można śledzić na platformie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Jak podaje usługodawca, będzie to nawet kilkanaście godzin transmisji na dobę. Oczywiście, wygodniejsze będzie dodatkowe monitorowanie Twittera oraz Facebooka, gdyż nawet w przypadku wspomnianej platformy, nie możemy liczyć na transmisje wszystkich wydarzeń. Zaletą jest z pewnością brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli jednak zdecydujecie się zapłacić za dostęp do większej liczby treści, możecie zyskać niemalże nielimitowany dostęp do materiałów z Igrzysk.

Eurosport wraz z aplikacją Eurosport Player pozwoli śledzić całe Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018. Pełne treści, zmagania “na żywo”, podsumowania oraz komentarze — to wszystko czeka na osoby, które zdecydują się skorzystać z płatnych planów dostawcy. Z usługi można korzystać za pośrednictwem smartfonów, tabletów oraz przeglądarki komputerowej. Platforma otrzymała nieograniczone prawda transmisji wydarzenia, a co za tym idzie, warto się nią zainteresować.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 — poza Polską

Jeśli znajdujecie się poza granicami Polski, warto zapoznać się z listą stacji telewizyjnych posiadających prawa do transmisji zawodów.

 • Francja — Grance Television/Eurosport
 • Korea Południowa — Seoul Broadcasting System
 • Korea północna — Seoul Broadcasting System
 • Niemicy — ARD/ZDF/Eurosport
 • Stany Zjednoczone — NBC
 • Australia – Seven Network
 • Chiny — CCTV
 • Kanada — CBC/Radio-Canada
 • Wielka Brytania — BBC/Eurosport
 • Japonia — Japan Consortium
 • Bliski Wschód i Afryka Północna — BeIN Sport
 • Ukraina — NTKU
 • Włochy — RAI
 • Dania — DR

Źródło: Eurosport, TVP, Twitter, Wikipedia

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...