You are here
Jak wybrać fotel dla gracza? felietony poradniki 

Jak wybrać fotel dla gracza?

Spędzając przed komputerem długie godziny, jesteśmy narażeni na o wiele więcej, niż możemy podejrzewać. Problemy z kręgosłupem to tylko wierzchołek góry lodowej. Warto więc zainteresować się tym, na czym siedzimy. Radzimy na co zwrócić uwagę, wybierając fotel dla gracza.

Fotel dla gracza

Im dłużej w ciągu dnia siedzimy przed komputerem, tym gorzej dla naszego zdrowia. Czasem nie ma jednak wyboru i te 8 godzin w pracy, może skończyć się dla naszego ciała poważnymi problemami. Bóle kręgosłupa, nadgarstków czy szyi mogą zacząć nas męczyć znaczenie wcześniej, niż np. naszych rodziców. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, a to oznacza, że powinniśmy zadać o to, na czym siedzimy. Fotele gamingowe, choć ich nazwa jasno wskazuje na przeznaczenie, można wykorzystywać także podczas pracy czy wypoczynku. Tylko jak wybrać model, by nie wydać dużych pieniędzy, a jednocześnie czuć się dobrze.

Jak wybrać fotel dla gracza?

Fotel dla graczy, czy też gamingowy, różni się od tych zwykłych, które widujemy w większości biur. Przede wszystkim został on zaprojektowany do odrobinę innej aktywności, niż tylko siedzenia przed monitorem w jednej pozycji. Wprawdzie wiele z nowych modeli, które dostaniemy w sklepach meblowych, charakteryzuje się wieloma nowymi rozwiązaniami, to do foteli dla graczy trochę im jeszcze brakuje.

Taki fotel dla graczy wyróżnia się przede wszystkim wyglądem. Bez trudu poznamy go po kształtach. Widać to na przykładzie chociażby modelu Trust GTX 707 Resto, który wprawdzie rzuca się w oczy swoim kolorem, to widać w nim charakterystyczne cechy doceniane przez zapalonych graczy. Chodzi oczywiście o kubełkową konstrukcję, a tym samym siadając na nim, człowiek czuje się tak, jakby się zapadał. Dzięki temu sam organizm dostaje dodatkowe punkty podparcia i odciąża miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia. Z początku nie łatwo przyzwyczaić się do tego rozwiązania, szczególnie jeżeli całe życie korzystaliśmy ze „zwykłych foteli”, ale wystarczy kilkanaście godzin spędzonych w takim „kubełku”, a poczujemy różnicę.

Fotel dla gracza – cechy

Najważniejsza dla gracza jest wygoda. Siadając w takim gamingowym fotelu powinniśmy nie myśleć o niczym innym, niż o pracy czy rozrywce. Ergonomiczne oparcie i poduszka będzie więc podstawą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Dla lepszego odciążenia odcinka lędźwiowego, taki fotel dla gracza powinien być wyposażony w specjalną poduszkę, która podpiera odpowiedni odcinek kręgosłupa. Koniecznie też warto zwrócić uwagę na zagłówek, który daje odpowiednie oparcie dla naszej głowy.

Fotel dla gracza

Regulacja, zarówno oparcia, jaki i podłokietników, to mus. Dzięki temu gracze są w stanie dopasować fotel do swojej ulubionej pozycji i mieć pewność, że po godzinie nie będą zmuszeni do wstania od biurka (choć robienie przerw w grze czy pracy, jest bardzo ważne!). Warto także sprawdzić, czy nasz wybrany fotel można regulować w pozycji góra/dół. Wydaje się to standardem, ale kluczem może być tutaj odpowiednia sprężyna gazowa. Ta, nawet po wielu „przejazdach”, dalej powinna utrzymać ciężar człowieka. Jeżeli chodzi o samo wykończenie, to jednym z nich może być eko skóra. Ten materiał daje się łatwo i bez większych problemów czyścić. To, czym będzie taki fotel wykończony, determinuje też jego cenę.

Czy warto i za ile kupimy fotel?

Można pomyśleć, że fotel dla gracza, nie jest koniecznością. Takie myślenie może prowadzić niestety do problemów ze zdrowiem. Przypomina to sytuację, kiedy oszczędzamy na materacu do łóżka. Warto pamiętać, że mówimy tutaj o naszym zdrowi, które jest przecież najważniejsze. Zwykłe fotele może i są tańsze, ale po jakimś czasie, korzystanie z nich może okazać się zgubne.

Ile kosztuje taki fotel dla graczy? Oczywiście można znaleźć takie, które kosztują kilkaset złotych, ale są na rynku i takie kosztujące wiele tysięcy. Warto jednak wydać te kilkaset złotych, by czuć się po prostu lepiej. Pamiętajcie, jeżeli macie problemu zdrowotne z kręgosłupem (lub w ogóle jakiekolwiek), idźcie do lekarza.

Na co zwrócić uwagę:

  • Ergonomiczne oparcie
  • Podparcie pod lędźwie oraz kark
  • Zagłówek
  • Możliwość regulacji oparcia
  • Stabilność

Fotel dla graczy Trust GXT 707 RESTO znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: opracowanie własne / Trust

Related posts

Leave a Comment