You are here
Joker – pierwszy zwiastun zapowiada arcydzieło artykuły News 

Joker – pierwszy zwiastun zapowiada arcydzieło

Ten film był i dalej jest, jedną wielką niewiadomą. Przywykliśmy do tego, że postać Jokera jest na tyle specyficzna, że jej sportretowanie wymaga nie lada aktorskiego talentu. Mieliśmy już wiele przykładów na to, że da się to zrobić. Czasem lepiej, a czasem gorzej. Jak w tej roli wypada Phoenix? Zobaczcie pierwszy zwiastun filmu Joker.

Joker zwiastun

Odwieczna walka pomiędzy dwoma uniwersami, czyli Marvelem oraz DC, wejdzie niedługo na zupełnie inny poziom. Przypomnijmy, że Avengeres: Endgame kończy kolejną fazę cyklu i zostawia otwartą drogę twórcom do eksperymentów. Warner Bros. postanowiło spróbować czegoś z goła odmiennego i odcina się od wcześniejszych produkcji, a wprowadza zupełnie nową serię. Czy to dobry ruch? Patrząc na ten zwiastun zdecydowanie tak.

Joker

Ile to już razy trailer do filmu rozpalał wyobraźnię, a kończyło się wielkim zawodem? Chyba nie musimy nikomu przypominać, czym skończyło się Batman vs. Superman? Cóż, powiedzieć, że tamta produkcja nie wyszła, to trochę zbyt mało. Zresztą tytuły opierane na komiksach DC, nie mają łatwego życia w kinach. Rzadko kiedy udaje im się osiągnąć wielki sukces, a przynajmniej artystyczny. Owszem, filmy na siebie zarabiają i to im wychodzi, ale krytycy nie zostawiają na nich suchej nitki. Być może nowa produkcja trochę zmieni postać rzeczy, bo jeżeli w głównej roli obsadza się aktora wybitnego, to spodziewamy się czegoś przynajmniej dobrego.

Joker to postać kultowa. Kiedy Heath Ledger został obsadzony w Mrocznym rycerzu, nikt nie wierzył w to, że udźwignie ciężar postaci i tego, że przed laty sportretował ją Jack Nicholson. Tymczasem jego interpretacja była zupełnie inna, o wiele bardziej przyziemna (jak cały film zresztą), ale aktor nie dożył swojego sukcesu. Oscara za kreację przyznano mu już pośmiertnie. Mamy wielką nadzieję, że  Joaquin Phoenix nie pójdzie tą samą drogą, a rola w filmie nie pociągnie go na dno. To bez wątpienia wielkie wyzwanie aktorskie, bo tym razem Joker nie będzie postacią poboczną, ale pierwszoplanową. To coś, na co wielu fanów komiksów czekało od bardzo dawna. Szalony klaun zasługuje na to, by porządnie go sportretować i pierwszy zwiastun nowego filmu od DC pokazuje, że ma to szansę się udać.

Będzie Batman?

Sama fabuła owiana jest jeszcze tajemnicą, ale nie spodziewamy się tutaj większych rewelacji. Sam zwiastun zdradza już dość sporo informacji. Joker będzie zapewne historią przemiany człowieka, który przez całe życie dał sobą pomiatać. Niszczony przez środowisko stał się w końcu kimś, kto chce pokazać swoją prawdziwą naturę. Nastawiamy się tutaj na zupełnie inne kino, niż to do którego przyzwyczaiła nas wytwórnia Warner Bros. Joker może, a według nas nawet powinien, być filmem skupionym na aspekcie psychologicznym postaci. Na tym, co ją ukształtowało i dlaczego w przyszłości była przeciwnikiem Mrocznego Rycerza.

W filmie nie powinniśmy zobaczyć postaci Batmana, bo jeżeli twórcy będą chcieli trzymać się oryginalnej historii, to zobaczymy co najwyżej Thomasa Wayne. W końcu postaci rodziców Batmana odegrały znaczącą rolą w całej jego historii, o ile nie najważniejszą. Joker zawsze związany był z postacią Mrocznego Rycerza. Część z fanów może uważać, że film bez niego, nie ma szans na sukces komercyjny. Po pierwszym zwiastunie, mamy zupełnie inne zdanie na ten temat. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że trailery są przygotowywane specjalnie tak, żeby zaciekawić widza i mogą odbiegać od tego, co finalnie ten widz dostanie. Liczymy jednak na to, że tym razem tak nie będzie.

Kto pojawi się w Joker?

W produkcji oprócz Joaquina Phoenixa ma wystąpić także Robert De Niro, choć podejrzewamy, że będzie to jedynie rola drugoplanowa. Reżyserią zajął się Todd Phillips, czyli człowiek odpowiedzialny między innymi za trylogię Kac Vegas. Na szczęście przy pracach nad scenariuszem pomagał mu Scott Silver, który pracował nad Fighter. To daje nadzieję na interesujący mariaż filmu popcornowego z dramatem. Mamy nadzieję, że Joker okaże się sukcesem i faktycznie zapoczątkuje nową serię filmów DC. Filmów, które warto oglądać nie tylko ze względu na efekty specjalne. Przekonamy się o tym w październiku. Joker w kinach pojawi się 2 października.

Nowe smartofny oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać produkcje DC tam, gdzie chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Warner Bros. / Informacja prasowa / YouTube

Related posts

Leave a Comment