You are here
JustWatch – nowa wyszukiwarka filmów w końcu w Polsce artykuły News 

JustWatch – nowa wyszukiwarka filmów w końcu w Polsce

Chcecie obejrzeć jakiś film czy serial i nagle okazuje się, że nie macie pojęcia, gdzie się on znajduje. Ktoś wam mówił, że chyba Netflix, a ktoś inny, że nie, bo na pewno to na HBO Go. Finalnie lądujecie na Amazon Prime Video i przeglądacie katalog. JustWatch jest właśnie od tego, żebyście nie musieli długo szukać. Co oferuje przeglądarka ofert najpopularniejszych VOD?

JustWatch

Czasem można się pogubić w ilości materiałów, które dodawane są na platformy VOD. Szczególnie teraz, kiedy pomiędzy poszczególnymi ofertami różnice czasem są znikome. Niektóre z filmów oraz seriali lądują przecież zarówno na Netflix, jak i na HBO Go czy Amazon Prime. Owszem, można przeszukiwać katalog „ręcznie”, ale jeżeli chcielibyśmy tak robić za każdym razem, to tracimy bardzo dużo czasu. I właśnie dlatego warto bliżej przyjrzeć się JustWatch.

JustWatch

Jeżeli wpisywaliście kiedykolwiek w pasek wyszukiwarki tytuł jakiegoś filmu z dopiskiem „online”, to zapewne wiecie, gdzie kierował was Google. Na jeden z wielu serwisów, które z legalnymi treściami ma niewiele wspólnego. Niestety, ale wielu użytkowników Internetu sądzi, że treści udostępniane chociażby na CDA, są treściami oryginalnymi. Podobnie z Chomikuj, bo przecież skoro za coś się płaci lub wygląda na legalne, to takie musi być. I czasem naprawdę łatwo o pomyłkę. Całe szczęście to już koniec męczarni, bo JustWatch zawiera tak dużą bazę filmów, że powinniśmy w niej znaleźć wszystko to, czego potrzebujemy.

Wyszukiwanie filmów oraz seriali jest banalnie proste. Wpisujemy konkretną frazę, a przeglądarka podpowiada nam platformy, gdzie materiał jest dostępny. Oczywiście z odpowiednimi linkami przekierowującymi, a także cenami za możliwość obejrzenia. To ostatnie szczególnie przydaje się w sytuacji, kiedy wideo dostępne jest w sklepach Apple czy Google. Przyznajemy szczerze, że to akurat rodzaj platformy z której korzystamy najrzadziej. Przecież, jeżeli coś jest niedostępne na Netflix, to znaczy, że próżno tego szukać w Internecie. To dość powszechna opinia, ale na szczęście nie trzeba się już dłużej zastanawiać.

Wyszukiwarka filmów

Taka wyszukiwarka filmów i serial może wydawać się zbędna, ale w rzeczywistości to całkiem przyjemne rozwiązanie. Szczególnie wtedy, kiedy wejdzie się na główną stronę serwisu, gdzie zaprezentowane zostały nowości i zyskujące na popularności materiały. Można tam wypatrzeć naprawdę interesujące produkcje, które inaczej przeszłyby nam „koło nosa”. Jeżeli komuś zależy na informacji, czy dany materiał jest w jakości 4K, to na JustWatch może ustawić sobie odpowiednie filtry. Innymi słowy, to coś, co wiele ułatwia.

To oczywiście nie jedyna tego typu wyszukiwarka treści w Internecie, bo mamy chociażby Upflix, który oferuje mniej więcej to samo. Kwestią tego, którą przeglądarkę wybrać może więc ograniczyć się do walorów wizualnych. Wydaje się jednak, że JustWatch oferuje na start więcej i trochę łatwiej się tam odnaleźć, choć to oczywiście kwestia osobista.

Laptopy oraz smartofny, które pozwolą wam na oglądanie czego sobie zażyczycie, gdzie sobie zażyczycie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: JustWatch / Netflix / Opracowanie własne

Related posts

One thought on “JustWatch – nowa wyszukiwarka filmów w końcu w Polsce

  1. mmm

    przydałaby się jeszcze mniejsza czcionka

Leave a Comment