You are here
Już jutro poznamy iPhone 5SE – czy 4 cale w erze phabletów to nie przesada? News 

Już jutro poznamy iPhone 5SE – czy 4 cale w erze phabletów to nie przesada?

Jeśli wierzyć doniesieniom, wiarygodnym, ale nie będącym oficjalnym stanowiskiem firmy, już jutro wieczorem zobaczymy następcę modelu 5C, a więc iPhone’a z „ustępstwami”. Pytanie, czy ów smartfon znajdzie nabywców?

5SEiPhone750x300

Nie będę się dziś skupiał się na „domniemanej” konfiguracji tytułowego sprzętu, więc chętnych do zapoznania się z nią odsyłam do wpisu mojego redakcyjnego kolegi – Bartosza. Sam chciałbym poruszyć kwestię przekątnej ekranu oraz samej idei ubogiego iPhone’a, oraz tego, czy 5SE faktycznie takowym będzie.

Popatrzmy na premiery z ostatnich 24 miesięcy – królują phablety oraz tańsze urządzenia aspirujące do tegoż miana. Naturalnie nie zabrakło popularnych 5-tek, ale smartfony poniżej tej granicy to prawdziwa rzadkość. Mało tego, zazwyczaj należą one do grona budżetowców, a co za tym idzie słuchawek przeznaczonych dla userów z mniej zamożnymi portfelami. Ci jak wiadomo, nigdy nie byli i najprawdopodobniej nigdy nie będą targetem Appla. W takim razie, co tak właściwie w portfolio firmy miałby robić kolejny „mały” sprzęt? Czy porażka, tak – nie bójmy się użyć tego słowa, iPhone’a 5C nie była wystarczającym sygnałem oznaczającym „nie idźmy tą drogą”?

5SEiPhone1

Najwyraźniej nie, gdyż sadownicy w dalszym ciągu wierzą, iż tego typu urządzenie będzie im potrzebne. Kłóci się to co prawda z filozofią Jobsa, ale bądźmy szczerzy – obecne działania Apple mają z nią niewiele wspólnego. Nie oceniam, stwierdzam fakty. Do mnie pomysł firmy absolutnie nie przemawia, ba – uważam, że jest to swego rodzaju cofanie się. Jestem przekonany, iż rozwiązanie znajdzie swoich nabywców, jednak nie będą to fanatycy marki, ani nawet osoby, które urzekła magia logo jabłuszka. Wobec tego, kto kupi iPhone 5SE, zakładając że to ostateczna nazwa smartfona?

Myślę, że odpowiedzi pojawia się wieczorem, kiedy to przedstawiciele firmy pokażą nam swój najnowszy produkt. Cóż więcej – widzimy się o 18:00, wtedy też startuje konferencja poświęcona tegorocznym nowościom Apple.

Źródło: Twitter, TheVerge, MacRummors.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment