Już w lutym, podczas MWC 2014 Samsung pokaże pierwsze urządzenia z Tizen OS

Z autorskim systemem operacyjnym od Samsunga dotychczas mogli się zapoznać jedynie deweloperzy. Koreański producent obiecywał jednak, że pierwsze urządzenia pracujące pod kontrolą Tizen OS pojawią się na początku przyszłego roku. Wygląda na to, że zamierza dotrzymać obietnicy.

TizenOS750x300

 

Serwis GSMArena poinformował, że Samsung wraz z Intelem, będącym członkiem Tizen Association, rozpoczął rozsyłanie zaproszeń na wydarzenie, które jest datowane na 23 lutego. Co prawda, nie podano żadnych szczegółów dot. sprzętu jaki zostanie zaprezentowany, lecz jedno wiadomo na pewno – urządzenie będzie pracowało pod kontrolą autorskiego, mobilnego systemu od Samsunga.

Data wydarzenia nie została wybrana przypadkiem. Koreańczycy chcą aby premiera smartfona  z TizenOS odbyła się podczas przyszłorocznego Mobile World Congress. Dzięki temu zabiegowi, nie ma szans na to, aby przedstawieniu nowej platformy mobilnej Samsunga nie towarzyszył szum medialny.

Czy Tizen OS zostanie ciepło przyjęty przez użytkowników? Patrząc przez pryzmat popularności urządzeń producenta, nie powinno być z tym problemu. Rozpoznawalność marki Note oraz Galaxy jest bezdyskusyjna. Z drugiej jednak strony, przywiązanie użytkowników do Androida może okazać się zbyt mocne. Pamiętacie Bada OS? Jeśli tak to zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę z tego jak skończył.

Podsumowując, na rozprawianie na temat przyszłości Tizen jest zdecydowanie za wcześnie.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...