Kindle Oasis

Kindle Oasis 2 lepszy od poprzednika pod każdym względem

Amazon wprowadza do sprzedaży następcę sztandarowego czytnika e-booków, model Kindle Oasis drugiej generacji. Urządzenie nie tylko miażdży konkurencję, pobija rownież na każdym możliwym polu poprzednika, czyli pierwszą edycję Oasisa. Gdyby nie stosunkowo wysoka cena, nazwałbym czytnik idealnym. Przekonajmy się dlaczego.

Kindle Oasis

Marka Kindle to synonim czytnika. Jeśli myślisz e-book, myślisz o Kindlu. Tak jeszcze do niedawna malował się rynek urządzeń z ekranami e-ink, które zapewniają wygodę czytania porównywalną z tradycyjnym papierem. Inni mniejsi producenci nie znaczyli nic. W zasadzie, w starciu z Amazon dalej znaczą niewiele, ale marki takie jak inkBOOK czy Pocketbook radzą sobie coraz lepiej. Mimo wszystko królem pozostaje czytnik od Amazon. Najnowszy produkt z seri Oasis jest tego potwierdzeniem.

Kindle Oasis 2 — czy mogło być lepiej?

Amazon postanowił odświeżyć jedno z najciekawszych urządzeń w swoim portfolio — model Kindle Oasis. Patrząc na grafiki prezentujące jego następcę, mogę powiedzieć tylko jedno — firma dołożyła wszelkich starań, aby każdy miał powody do nazwania Kindle Oasis 2 modelem zjawiskowym. W mojej opinii jest to najatrakcyjniejszy tego typu sprzęt na rynku i aby nie być gołosłownym, postaram się to uargumentować.

Pierwsze co rzuca się w oczy to aluminiowa konstrukcja o nietypowej bryle. Urządzenie jest smukłe, ale zostało pogrubione w dolnej części, dzięki czemu sprzęt leży w dłoni pewnie. Wspomniana asymetryczność obudowy pozwala chwytać ją dowolną ręką i przewracać wirtualne strony idealnie umiejscowionymi przyciskami. Lwią część frontu wypełnia 7-calowy ekran Carta o rozdzielczości 1680 x 1264 pixele, co daje nam zagęszczenie równe 300 ppi. Jako że Amazon zdecydował się na zastosowanie o cal większego wyświetlacza niż w modelu ubiegłorocznym, koniecznie było zwiększenie gabarytów konstrukcji (159 x 141 x 8,3 mm / 3.4 mm). Dlaczego? To proste — model ubiegłoroczny cechowały naprawdę wąskie ramki, z czego nie wypadało rezygnować w tegorocznym czytniku.

Firma pomyślała również o osobach, które pragną czytać, w dajmy na to — wannie lub zwyczajnie obawiają się zamoczenia czytnika przez krople deszczu, o które na dworze nietrudno. Tak, Kindle Oasis 2 jest odporny na wodę, a co za tym idzie, możecie zafundować mu aż godzinną kąpiel na głębokości dwóch metrów. To plus, powiedziałbym nawet, że ogromny.

Kindle Oasis

e-book czy audiobook?

Osoby zdecydowane na zakup Kindle Oasis 2 z pewnością ucieszy informacja o pełnej obsłudze audiobooków Audible. Z tego też powodu czytnik wystąpi w dwóch wersjach pojemnościowych — 8 GB oraz 32 GB. Niestety producent nie zdecydował się dodać gniazda audio, przez co odsłuchiwanie audiobooków będzie możliwe jedynie po sparowaniu sprzętu ze słuchawkami lub głośnikami Bluetooth. Problem ten można było obejść, stosując gniazdo ładowania USB-C, ale w tym przypadku również Amazon się nie popisał… w opisywanym czytniku znajdziemy jedynie tradycyjne microUSB. Mało przyszłościowy gest.

Na koniec zostawiłem ceny, gdyż warto poświęcić im chwilę. Otóż Kindle Oasis 2 jest tańszy od poprzednika i kosztuje “zaledwie” 229,99 euro za wersję podstawową, czyli o 60 euro mniej. Za obniżkę możemy dziękować usunięciu z zestawu sprzedażowego dedykowanego etui. Teraz można je dodatkowo dokupić za kwotę 59,99 euro, co łącznie czyni sprzęt droższym od ubiegłorocznej propozycji. Bardzo sprytnie. Jeśli mimo wszystko jesteście zainteresowani, mam dobrą wiadomość — będziecie mogli zamówić Kindle Oasis 2 bezpośrednio od Amazon (UK lub Francja).

Źródło: Amazon

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...