Gboard

Klawiatura Gboard będzie teraz “pływać”

Gboard — klawiatura, która jest dostępna niemal na każdym smartfonie z Androidem już od pierwszego uruchomienia urządzenia, otrzymała nową funkcję. Jest to co prawda wersja testowa aplikacji, jednak udogodnienie trafi w swoim czasie do pozostałych użytkowników klawiatury. Nowość jest szczególnie istotna dla userów dużych smartfonów.

Gboard

W kwestii klawiatur ekranowych, za pomocą których wpisujemy tekst na naszych smartfonach i tabletach, nie da się już wymyślić zbyt wiele. Innowacje pojawiają się i znikają, zaś ostatnim ficzerem, który przyjął się na stałe, było pisanie za pomocą gestów, tak zwane Swype’owanie (nazwa na cześć dawnej aplikacji). Wzrastająca popularność smartfonów z wyświetlaczami o wysokich przekątnych wymusiła na twórcach poszukiwanie rozwiązań poprawiających wygodę klawiatur ekranowych. Tak oto powstały aplikacje pozwalające na zmniejszenie klawiatury lub jej przesunięcie na krawędź. Google chce jednak pójść o krok dalej.

Pływający Gboard na Androidzie

Tak, rozwiązanie, które za moment opiszę, początkowo trafi jedynie do użytkowników Androida. iPhone’y muszą niestety poczekać na swoją kolej. Do rzeczy…

W testowym wydaniu aplikacji Gboard pojawiła się możliwość ustawienia klawiatury jako pływającego, acz w pełni funkcjonalnego widgetu. Pływająca metoda wprowadzania tekstu? Brzmi to nieco dziwacznie, ale jestem przekonany, że użytkownicy większych smartfonów docenią możliwość dostosowania miejsca wyświetlania klawiatury do swoich potrzeb.

Chcąc uaktywnić opisywaną opcję, wystarczy kliknąć ikonkę “G” oraz rozwinąć sekcję “Floating”. Miłej zabawy.

Klawiatura Google Gboard działa na smartfonach z Androidem, które możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...