Klawiatura hybrydowa od Cooler Master

Zastanawiasz się nad kupnem klawiatury idealnej dla Ciebie? Z pomocą przychodzi Cooler Master, który ma Ci coś do zaoferowania. Jesteś zainteresowany?

Na początku warto zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę szukamy. Klawiatur na rynku jest cała gama i często można nieco się pogubić w wyborze odpowiedniej. Innego produktu będą szukali gracze, a zupełnie innego osoby, którym klawiatura służy głównie do pisania.

Jakie są trzy najpopularniejsze typy klawiatur? Klasyczną stanowi urządzenie mechaniczne, które znane jest użytkownikom od lat 70’, bo właśnie wtedy weszło do obiegu komercyjnego. Po dziś dzień to właśnie ten rodzaj klawiatury okazał się najlepszym i najpopularniejszym rozwiązaniem. Jeśli mamy krótko opisać jak ona działa, to na pewno trzeba od razu zwrócić uwagę na precyzję, którą można uzyskać poprzez osadzenie każdego z przycisków na osobnym przełączniku. We wszystkich przełącznikach element roboczy stanowi stalowa sprężyna. Klawisze charakteryzują się różnymi siłami aktywacji. Dla gracza najlepsze są przełączniki liniowe, zaś dla osoby piszącej doskonale sprawdzą się przełączniki o „progresywnej” sile aktywacji. Klawiatury mechaniczne są bardzo trwałe – klawisze wytrzymują do 50 milionów kliknięć.

Kolejnym popularnym typem klawiatur są urządzenia membranowe, które łatwo wyprodukować i są dzięki temu tanie. Pod klawiszami rozciągnięto długie membrany, a kliknięcie w przycisk powoduje styk określonego obszaru „gumy” z obwodem elektrycznym na płytce drukowanej i jego galwaniczne zwarcie w miejscu klawisza. Klawiatura membranowa jest mniej wytrzymała od mechanicznej, bowiem przyciski mogą wytrzymać do 20 milionów kliknięć.

 

Trzecim typem są klawiatury hybrydowe. Łączą one szybkość przycisków urządzeń mechanicznych z komfortem cichszej pracy, co znane jest z klawiatur membranowych. Hybryda charakteryzuje się większą czułością i szybkością sprzętu, a oprócz tego jest wytrzymała. Dla osób zainteresowanych taką opcją Cooler Master przygotował klawiaturę NovaTouch TLK.

Więcej informacji: www.coolermaster.com lub FB

Cooler Master od 20 lat znany jest na rynku z innowacyjnych rozwiązań w zakresie chłodzenia urządzeń komputerowych. Można tutaj wymienić radiatory, wentylatory, a także obudowy, komponenty i inne akcesoria. Firma stała się niekwestionowanym liderem w branży.

 

Źródło: Cooler Master

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 


Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...