You are here
Klawiatura SwiftKey trafia do Windowsa, ale to nie koniec zmian artykuły News 

Klawiatura SwiftKey trafia do Windowsa, ale to nie koniec zmian

Windows 10 otrzyma niebawem klawiaturę ekranową SwiftKey oraz szereg nowości takich jak wyszukiwarka zintegrowana z Bing, oraz nowy Game Bar, a także nowe funkcje ułatwień dostępu. Wszystko to dzięki kompilacji Insider Preview 17692.

SwiftKey

Choć z Windowsem “poróżniłem” się przeszło rok temu, w dalszym ciągu aktywnie obserwuję jego rozwój i testuję nowości, jakie serwuje Microsoft. Jedną z nadchodzących będzie wprowadzenie zakupionej przez giganta z Redmond klawiatury SwiftKey do systemu. Nie będzie to jednak jedyna zmiana w “okienkach”.

SwiftKey w Windows 10

Microsoft wydał na rzeczoną aplikację aż 250 milionów dolarów. Dziś wiemy już, że miał w tym swój cel. Znaczna część urządzeń mobilnych, szczególnie komputerów hybrydowych pracuje w trybie obsługi dotykiem. Wygoda pisania na klawiaturze odgrywa w takich przypadkach szalenie ważną rolę, dlatego też Microsoft chciał wyposażyć system w rozwiązanie popularne, sprawdzone i maksymalnie wygodne. Firma postawiła na aplikację SwiftKey, która pojawia się w buildzie testowym Windows 10.

Na ten moment klawiatura współpracuje jedynie z językami angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim oraz rosyjskim. Zabrakło obsługi języka polskiego, ale nic straconego. Możliwe, że firma wyrobi się z dodaniem naszego języka do czasu wprowadzenia do obiegu pełnej wersji systemu.

Zmiany w ułatwieniach dostępu, Edge oraz odświeżony pasek gry

Zmiany w Edge związane z możliwością wyłączenia automatycznego odtwarzania miały pojawić się we wspomnianej wcześniej wersji rozwojowej, jednak Microsoft zdecydował, że funkcja ta trafi do Windows 10 już wcześniej. Miła niespodzianka obwieszczona w formie edycji wpisu na oficjalnym blogu.

Kolejna nowość dotyczy sekcji ułatwień dostępu, w której pojawi się opcja zmiany rozmiaru tekstu bez potrzeby skalowania całego interfejsu. Pozornie niewiele znacząca zmiana, jest niezwykle istotna z punktu widzenia użytkowników korzystających z różnych rozmiarów wyświetlaczy.

Odświeżenia doczeka się również Game Bar. Element ten pozwoli teraz sterować dźwiękiem w dowolny sposób, a także poinformuje o liczbie FPS-ów oraz zużyciu procesora, RAM, oraz GPU.

Ze szczegółami aktualizacji możecie zapoznać się TUTAJ, zaś urządzenia pracujące pod kontrolą Windows 10 zakupcie pod TYM adresem.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment