SwiftKey

Klawiatura SwiftKey trafia do Windowsa, ale to nie koniec zmian

Windows 10 otrzyma niebawem klawiaturę ekranową SwiftKey oraz szereg nowości takich jak wyszukiwarka zintegrowana z Bing, oraz nowy Game Bar, a także nowe funkcje ułatwień dostępu. Wszystko to dzięki kompilacji Insider Preview 17692.

SwiftKey

Choć z Windowsem “poróżniłem” się przeszło rok temu, w dalszym ciągu aktywnie obserwuję jego rozwój i testuję nowości, jakie serwuje Microsoft. Jedną z nadchodzących będzie wprowadzenie zakupionej przez giganta z Redmond klawiatury SwiftKey do systemu. Nie będzie to jednak jedyna zmiana w “okienkach”.

SwiftKey w Windows 10

Microsoft wydał na rzeczoną aplikację aż 250 milionów dolarów. Dziś wiemy już, że miał w tym swój cel. Znaczna część urządzeń mobilnych, szczególnie komputerów hybrydowych pracuje w trybie obsługi dotykiem. Wygoda pisania na klawiaturze odgrywa w takich przypadkach szalenie ważną rolę, dlatego też Microsoft chciał wyposażyć system w rozwiązanie popularne, sprawdzone i maksymalnie wygodne. Firma postawiła na aplikację SwiftKey, która pojawia się w buildzie testowym Windows 10.

Na ten moment klawiatura współpracuje jedynie z językami angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim oraz rosyjskim. Zabrakło obsługi języka polskiego, ale nic straconego. Możliwe, że firma wyrobi się z dodaniem naszego języka do czasu wprowadzenia do obiegu pełnej wersji systemu.

Zmiany w ułatwieniach dostępu, Edge oraz odświeżony pasek gry

Zmiany w Edge związane z możliwością wyłączenia automatycznego odtwarzania miały pojawić się we wspomnianej wcześniej wersji rozwojowej, jednak Microsoft zdecydował, że funkcja ta trafi do Windows 10 już wcześniej. Miła niespodzianka obwieszczona w formie edycji wpisu na oficjalnym blogu.

Kolejna nowość dotyczy sekcji ułatwień dostępu, w której pojawi się opcja zmiany rozmiaru tekstu bez potrzeby skalowania całego interfejsu. Pozornie niewiele znacząca zmiana, jest niezwykle istotna z punktu widzenia użytkowników korzystających z różnych rozmiarów wyświetlaczy.

Odświeżenia doczeka się również Game Bar. Element ten pozwoli teraz sterować dźwiękiem w dowolny sposób, a także poinformuje o liczbie FPS-ów oraz zużyciu procesora, RAM, oraz GPU.

Ze szczegółami aktualizacji możecie zapoznać się TUTAJ, zaś urządzenia pracujące pod kontrolą Windows 10 zakupcie pod TYM adresem.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...