XIAOMI

Klienci Xiaomi wolą czystego Androida od MIUI

Chińskiemu producentowi elektroniki użytkowej nie spodobał się wynik ankiety, którą sam postanowił przeprowadzić. Z informacji, którymi podzielili się klienci Xiaomi, wynika że preferowanym systemem preinstalowywanym na smartfonach jest nie MIUI, a czysty Android pozbawiony nakładki oraz dodatkowych funkcji. Dlaczego uważam, że Chińczykom nie spodobała się “ocena” wystawiona przez fanów? Odpowiedź znajduje się na Twitterze, a uściślając — była tam jeszcze kilka dni temu.

XIAOMI

Niekiedy producenci elektroniki, choć nie tylko elektroniki, wykonują nie do końca przemyślane ruchy. Działania, które w założeniu miały sprzyjać promocji danego urządzenia, systemu czy usługi, mogą przynieść odwrotny od zamierzonego skutek. Udowadnia to historia, w której rolę główną gra Xiaomi. Firma postanowiła zapytać swoich użytkowników, o to, który system jest dla nich atrakcyjniejszy. Sonda zakładała dwie odpowiedzi — MIUI oraz czysty Android. Kiedy wyniki zaczęły pokazywać miażdżącą przewagę niezmąconego nakładką zielonego robota, Chińczycy usunęli tweet z ankietą. Wygląda na to, że jej przebieg był nie po myśli włodarzy firmy.

Xiaomi stawia na MIUI

Testowałem smartfony Xiaomi, a co za tym idzie, nakładka MIUI nie jest mi obca. Choć jestem fanem czystego Androida, muszę przyznać, że rzeczony system przypadł mi do gustu. Wygodne rozwiązania, przyjemny dla oka interfejs oraz ogrom funkcji zachęcają do zgłębiania wiedzy na temat OS-u. Nie ukrywam, że część sympatii do MIUI spowodowało u mniej podobieństwo nakładki do platformy iOS od Apple.

Firma dba o stały rozwój MIUI i co by nie mówić, udało się jej zgromadzić sporą społeczność “czczącą” tę modyfikację Androida. Xiaomi postanowiło poeksperymentować z Google i czystym Androidem, czego efektem było wprowadzenie do sprzedaży smartfona z serii Android One — modelu Mi A1. Urządzenie zdobyło ogromną popularność, lecz Chińczycy pewni potęgi swojej nakładki postanowili udowodnić jej wyższość w ankiecie. Twitterowa sonda, a właściwie jej wyniki znacząco odbiegały od oczekiwania włodarzy. Na reakcje nie trzeba było czekać długo. Firma postanowiła zdjąć ankietę z twitterowego profilu. Sieć ma do siebie jednak to, że zawsze pozostaje w niej ślad po działaniach. Nie inaczej jest w tym przypadku.

MIUI gorsze czystego Androida?

W ankiecie oddano aż 14 769 głosów, z których aż 57 proc. stanowiła deklaracja o wyborze Android One zamiast MIUI 9. Oznacza to, że prawie piętnaście tysięcy osób śledzących twitterowy profil Xiaomi wybrałoby produkt przynależący do projektu Android One. Skasowanie tweeta nie było jednak pomysłem dobrym. Sam odbieram sytuacje jako brak profesjonalizmu osób decyzyjnych. Niemniej, opisywana historia może być wskazówką pozwalającą przewidzieć jaki los czeka współpracę Xiaomi z Google i przynależność do Android One.

Wygląda na to, że ogrom pracy, jakie Xiaomi włożyło w rozwój platformy MIUI ważniejszy niż współpraca z Google. Wniosek wysuwam na bazie postępowania firmy. Czuję, że “romans” z linią Android One dobiegnie końca, gdyż wzrastająca popularność takiego połączenia może zagrozić nakładce MIUI. Przypadł wam do gustu czysty Android? W takim razie rozważcie zakup Xiaomi Mi A1 z naszego sklepu internetowego.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...