lg-knock-l-style-ii750x300

Knock znane z modelu G2 pojawi się w innych smartfonach LG z lini L-Style II

Knock to nic innego jak znane wszystkim „duble tap to wake”. Owa funkcja zadebiutowała w MeeGo od Noki, następnie mogliśmy korzystać z niej na wybranych urządzeniach, pracujących pod kontrolą Windows Phone. Mimo, że za pomocą „modyfikacji” można było zmusić Androida do podobnego zachowania, działanie funkcji pozostawiało wiele do życzenia.

lg-knock-l-style-ii750x300

 Czym jest owa tajemnicza funkcja i kto ją dostanie?

Knock pozwala na odblokowanie ekranu bez potrzeby korzystania z fizycznego przycisku. W przypadku rozwiązania LG wystarczy dwukrotnie „tapnąć” w wyświetlacz.  Jest to intuicyjne oraz wygodne, a co za tym idzie wielu użytkowników smartfonów z Andoroidem chciałoby posiadać podobną funkcję na swoim urządzeniu.

Niestety, nie każdy dostanie taką możliwość. Właściwie Knock pojawi się w postaci aktualizacji oprogramowania, jedynie na urządzeniach LG z drugiej linii L-Style. Proces rozsyłania update w postaci OTA rozpocznie się na początku stycznia. Nie znaczy to, że aktualizacja pojawi się od razu u wszystkich. Dostępność jest oczywiście uzależniona od tego czy aparat jest brandowany. Nie bez wpływu jest także kraj pochodzenia.

Tak czy inaczej, LG należy pogratulować. W końcu funkcja znana  jedynie z flagowego modelu producenta trafi do pozostałych, tańszych urządzeń.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...