Knock znane z modelu G2 pojawi się w innych smartfonach LG z lini L-Style II

Knock to nic innego jak znane wszystkim „duble tap to wake”. Owa funkcja zadebiutowała w MeeGo od Noki, następnie mogliśmy korzystać z niej na wybranych urządzeniach, pracujących pod kontrolą Windows Phone. Mimo, że za pomocą „modyfikacji” można było zmusić Androida do podobnego zachowania, działanie funkcji pozostawiało wiele do życzenia.

lg-knock-l-style-ii750x300

 Czym jest owa tajemnicza funkcja i kto ją dostanie?

Knock pozwala na odblokowanie ekranu bez potrzeby korzystania z fizycznego przycisku. W przypadku rozwiązania LG wystarczy dwukrotnie „tapnąć” w wyświetlacz.  Jest to intuicyjne oraz wygodne, a co za tym idzie wielu użytkowników smartfonów z Andoroidem chciałoby posiadać podobną funkcję na swoim urządzeniu.

Niestety, nie każdy dostanie taką możliwość. Właściwie Knock pojawi się w postaci aktualizacji oprogramowania, jedynie na urządzeniach LG z drugiej linii L-Style. Proces rozsyłania update w postaci OTA rozpocznie się na początku stycznia. Nie znaczy to, że aktualizacja pojawi się od razu u wszystkich. Dostępność jest oczywiście uzależniona od tego czy aparat jest brandowany. Nie bez wpływu jest także kraj pochodzenia.

Tak czy inaczej, LG należy pogratulować. W końcu funkcja znana  jedynie z flagowego modelu producenta trafi do pozostałych, tańszych urządzeń.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...