Kodak Ektra 750x300

Kodak Ektra – fotograficzny smartfon czy przeciętny „Android”?

Wielki powrót marki Kodak? Nie, choć próba zaistnienia na rynku Mobile może w pewnym stopniu pomóc utrzymać się firmie na powierzchni. Czy tak się jednak stanie?

Kodak Ektra 750x300

Kodak, niegdysiejszy gigant branży fotograficznej, który jakby nie patrzeć „rozdawał karty” dziś stał się cieniem firmy. Ba w 2013 ta zbankrutowała, choć finalnie – istnienie dalej. Jakby nie patrzeć aparaty nie są już targetem Kodaka, przedsiębiorstwo bierze się za mobile.

Kodak Ektra wyprodukowany przez firmę Bullitt Mobile to ciekawy kąsek dla fanów retro, którzy z sentymentem spoglądają w przeszłość. Nie, urządzenie nie jest przestarzałe, liczy się design nawiązujący do kultowego modelu Ektra, który jakby nie patrzyć – był kapitalny. Czy smartfonowa wersja z 2016 roku sprosta wysoko postawionej poprzeczce?

Kodak Ektra – przeciętniak z dodatkami

Po zapoznaniu się z danymi sprzętowymi, pokusiłem się o takowe podsumowanie. Naturalnie, urządzenie w praktycznym zastosowaniu może okazać się o wiele ciekawsze, lecz na chwilę obecną w moich oczach zbudowałem taki, a nie inny obraz sprzętu.

Na początek kwestie czysto smartfonowe. W nowej Ektrze znajdziemy 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p), wydajny dziesięciordzeniowy układ MediaTek Helio X20 oraz 3 GB RAM. Dane zapiszemy na 32 GB pamięci flash lub na karcie microSD (do 128 GB). Bateria niestety nie zachwyca, 3000 mAh, jak na sprzęt mający „robić zdjęcia” to stanowczo za mmałło.

Wykonanie całkiem przyjemne – aluminiowa rama wspierana konstrukcją z tworzywa sztucznego przypominającego skórzane obicie.

Co z tym FOTO?

Spodziewacie się potężnego modułu, mogącego konkurować z najmocniejszymi mobilnymi konstrukcjami? Nic z tego – Kodak Ektra zaoferuje sprzęt przyzwoity, ale nie przełomowy. Szkoda, gdyż mogłoby to firmie zwyczajnie pomóc.

Do rzeczy – aparat główny to matryca Sony z rozdzielczością 21 Mpix, optyczną stabilizacją (w obiektywie) oraz dekoktacją fazy i światłem 2.0. Nieźle, ale na konkrecyjnych flagowcach nie zrobi to wrażenia. Kamerka do selfie może pochwalić się rozdzielczością równą 13 Mpix. Zapomniałbym – znajdziemy tutaj również nagrywanie w 4K.

Cena? 499 EUR, czyli 2160 zł jeśli mówimy o bezpośrednim przeliczniku. W rzeczywistości cena może być o około 500 zł wyższa. To nie czyni z Kodaka Ektry atrakcyjnej propozycji, a szkoda.

Źródło: Kodak

 

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...