Piwo750x300

Kody QR – czym są i do czego się przydają?

Do kodów kreskowych, używanych w większości sklepów, zdążyliśmy już przywyknąć. Jednak, coraz częściej można się spotkać z nowym pojęciem – Kod QR. Dowiedzmy się o nich więcej…

Piwo750x300

QR (Quick Response) pozwala zakodować informacje na dwuwymiarowym kwadratowym znaku, za pomocą dwóch ciemno-jasnych barw. Nie ma właściwie ograniczeń co do rodzaju danych zawartych w kodzie. Mogą to być adresy stron www, kontakty, a nawet przekierowania do konkretnych aplikacji.

Wiele firm zaczyna stosować kody w przypadku plakatów lub reklam. Dzięki temu chcąc zachować informacje, wystarczy zeskanować QR odpowiednią aplikacją. Ta jest dostępna na wszystkie smartfony z systemami iOS, Windows Phone, Android, a także na niektóre Futurefony.

Obsługa programu jest niezwykle prosta – wystarczy najechać na interesujący nas kod QR, aplikacja sama go zeskanuje. Tym sposobem informacje zapisane w QR zostaną umieszczone na naszym urządzeniu.

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...