You are here
Kolejna odsłona GoPro Hero Sprzęt 

Kolejna odsłona GoPro Hero

GoPro jest znanym producentem, a to głównie za sprawą swoich kamer sportowych. Sprzęt tej firmy nie należy do najtańszych. Najtańszym i znacznie tańszym od swoich braci jest model GoPro Hero, który jest stosunkowo krótko na rynku. Teraz została zademonstrowana jego nowa wersja – GoPro Hero+LCD.

gopro-hero-plusGłówną różnicą względem poprzednika będzie dotykowy ekran LCD, podobny do tego w Hero 4 Silver. Znacznie wypłynie on na komfort korzystania oraz pozwoli na wykadrowanie zdjęcia. Wyświetlacz wbudowano w kamerę. Całość zamknięto w wodoodpornej obudowie (do 40 m.).

Zmianom na lepsze uległy również parametry nagrywania. W Hero+LCD możemy nagrywać wideo o rozdzielczości FullHD z 60 klatkami na sekundę. Zdjęcia natomiast zrobimy aparatem o matrycy 8 megapikseli.

Nowa kamera ma możliwość komunikacji z innymi rządzeniami, a to zasługa wbudowanego modułu Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodano również funkcję umieszczania krótkich filmików na portalach skocznościowych za pomocą smartfona.

http://www.youtube.com/watch?v=IjszDEByTgo

 Wbudowanie wyświetlacza LCD znacznie wpływa na zużycie baterii. W rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę możemy nagrywać maksymalnie przez dwie godziny. Nie jest to najlepszy wynik, ale inni producenci mogą o takim pomarzyć. Zdecydowanym minusem jest brak możliwości wymiany baterii. Jeśli wybieramy się w długą podróż, w miejsca gdzie nie ma prądu, to przydałaby się dodatkowa bateria.

GoPro Hero+LCD wyceniono na około 300 dolarów. Czy to dużo? W porównaniu do kamer innych producentów z pewnością, ale w porównaniu do ceny którejś z Hero 4, to jest spora różnica. Producent stara się zejść z ceny na rzecz pozyskania nowych klientów, co zasługuje na pochwałę. Kolejny „tańszy” model o bardzo dobrych parametrach i nowych rozwiązaniach może zagrozić innym podobnym urządzeniom. Kamera ma trafić do amerykańskich i kanadyjskich sklepów 7 czerwca, a na europejskim rynku pojawi się 12 lipca.

źródło: digitaltrends

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą kamer sportowych pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

 

Related posts

Leave a Comment