gopro-hero-plus

Kolejna odsłona GoPro Hero

GoPro jest znanym producentem, a to głównie za sprawą swoich kamer sportowych. Sprzęt tej firmy nie należy do najtańszych. Najtańszym i znacznie tańszym od swoich braci jest model GoPro Hero, który jest stosunkowo krótko na rynku. Teraz została zademonstrowana jego nowa wersja – GoPro Hero+LCD.

gopro-hero-plusGłówną różnicą względem poprzednika będzie dotykowy ekran LCD, podobny do tego w Hero 4 Silver. Znacznie wypłynie on na komfort korzystania oraz pozwoli na wykadrowanie zdjęcia. Wyświetlacz wbudowano w kamerę. Całość zamknięto w wodoodpornej obudowie (do 40 m.).

Zmianom na lepsze uległy również parametry nagrywania. W Hero+LCD możemy nagrywać wideo o rozdzielczości FullHD z 60 klatkami na sekundę. Zdjęcia natomiast zrobimy aparatem o matrycy 8 megapikseli.

Nowa kamera ma możliwość komunikacji z innymi rządzeniami, a to zasługa wbudowanego modułu Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodano również funkcję umieszczania krótkich filmików na portalach skocznościowych za pomocą smartfona.

http://www.youtube.com/watch?v=IjszDEByTgo

 Wbudowanie wyświetlacza LCD znacznie wpływa na zużycie baterii. W rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę możemy nagrywać maksymalnie przez dwie godziny. Nie jest to najlepszy wynik, ale inni producenci mogą o takim pomarzyć. Zdecydowanym minusem jest brak możliwości wymiany baterii. Jeśli wybieramy się w długą podróż, w miejsca gdzie nie ma prądu, to przydałaby się dodatkowa bateria.

GoPro Hero+LCD wyceniono na około 300 dolarów. Czy to dużo? W porównaniu do kamer innych producentów z pewnością, ale w porównaniu do ceny którejś z Hero 4, to jest spora różnica. Producent stara się zejść z ceny na rzecz pozyskania nowych klientów, co zasługuje na pochwałę. Kolejny „tańszy” model o bardzo dobrych parametrach i nowych rozwiązaniach może zagrozić innym podobnym urządzeniom. Kamera ma trafić do amerykańskich i kanadyjskich sklepów 7 czerwca, a na europejskim rynku pojawi się 12 lipca.

źródło: digitaltrends

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą kamer sportowych pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

 

Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...