sonylollipop

Kolejna paczka aktualizacji dla smartfonów Sony

Android 5.0 jest na rynku od około pół roku. Po cichu wyszła już nawet wersja 5.1. Producenci jednak nie śpieszą się z aktualizacjami swoich telefonów do Lollipopa. Wynika to w głównej mierze z potrzeby dostosowania nakładki systemowej. Sony uporało się z tym problemem i udostępnia system dla kolejnych flagowych modeli.

sonylollipopOd około tygodnia użytkownicy Sony Xperia Z3 i Z3 Compact mogą się cieszyć nowym systemem. Wczoraj do tego grona dołaczyła też Xperia Z2, a w przyszłym tygodniu zktualizacja trafi na Xperia Z3 Dual, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact i Z Ultra. Oczywiście na samym początku uaktualnienie dostają telefony z czystym softem, a stopniowo, z czasem doczekają się tego urządzenia pochodzące z salonów operatorów. Jeśli ktoś jest niecierpliwy, może na własną rękę wgrać czystego Androida.

Na liście telefonów, które mają dostać wspomniany update znajdują się Xperii Z, Xperii ZL, Xperii ZR, Xperia T2 Ultra i Xperia C3. Niestety, nie ma żadnych konkretnych informacji co do daty udostępnienia Android 5.0 na tych urządzeniach. Sony bardzo długo zwlekało z aktualizacją. Samsung, czy LG o wiele szybciej wydały Lollipopa na swoje topowe smartfony.

Nowa nakładka na Xperie wygląda nowocześnie. Jest do duża zmiana, ponieważ poprzednia wersja była delikatnie mówiąc stara… Jak to w Androidzie 5.0 bywa, poprawiono płynność działania, dodano animacje oraz wydłużono długość pracy na jednym ładowaniu. Sony na tle innych producentów wypada bardzo słabo pod względem tempa aktualizacji. Jednak firma nie zawodzi swoich klientów i utrzymuje jakość wykonania, jak i oprogramowania na wysokim poziomie. Osobiście od niedawna posiadam Z2 i nie mogę doczekać się aktualizacji oraz możliwości przetestowania nowego oprogramowania.

 źródło: androidauthority

 

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...