42086 2 1

Kolejny powrót do zamku Wolfenstein!

Nie tak dawno temu świat zachwycał się kontynuacją klasycznej sagi Wolfenstein, przedstawiającej graczom ponurą alternatywną historię świata, w którym naziści wygrali drugą wojnę i wprowadzili na nim swe bezlitosne rządy, a tu ni stąd, ni zowąd okazuje się, że już niedługo zagramy w kolejną grę z tej serii.

42086 2 1

Sytuacja, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć w samodzielnym dodatku zatytułowanym Wolfenstein: The Old Blood, jest równie szara, jak w poprzednich częściach. Tym razem wraz z nieśmiertelnym agentem B.J. Blazkowiczem przeniesiemy się do 1946 roku. Niestety, jak się okazuje, zamiast tryumfalnego zwycięstwa amerykanów nad Japonią rok ten przynosi nam schyłek potęgi państw Osi, które są o krok od totalnego zwycięstwa nad siłami aliantów. Próbując w desperacki sposób zatrzymać nazistowską maszynę wojenną, alianckie dowództwo decyduje się wysłać naszego bohatera z niebezpieczną misją do Bawarii – serca nazistowskich Niemiec.

42139 1 1

Historię opowiedzianą w nowej odsłonie Wolfensteina developerzy ze szwedzkiego studia Machine Games, odpowiedzialnego oczywiście za poprzednią część gry, postanowili opowiedzieć w dwóch częściach. W pierwszej, o podtytule Rudi Jäger and the Den of Wolves, Blazkowicz udaje się do tytułowego zamku Wolfenstein, przekształconego w więzienie i rządzonego przez maniakalnego naczelnika, by zdobyć informacje dotyczące umiejscowienia tajemniczego ośrodka Generała Deathshead. Druga część historii, zatytułowana The Dark Secrets of Helga Von Schabbs, jest kontynuacją questu dotyczącego zdobycia wyżej wymienionych koordynatów, w której poszukiwania naszego bohatera prowadzą go do miasteczka Wulfburg, gdzie opętany nazistowski archeolog z szatańską pasją wydobywa z grobów tajemnicze artefakty, tym samym zagrażając światu wypuszczeniem potężnych starożytny mocy zła.

42080 2 1

Poza lekkim zarysem fabuły wiadomo jedynie, iż na pewno podczas odgrywania przygody Blazkowicza, napotkamy wielu nowych przerażających wrogów, których zmasakrujemy nowym uzbrojeniem. Autorzy ujawnili między innymi informacje o zawarciu w tej odsłonie gry Super Żołnierzy, dronów czy elitarnych oddziałów szturmowych. Pozbędziemy się ich za pomocą nowej śrutówki, wystrzeliwującego granaty Kampfpistol i karabinu samopowtarzalnego.

Premiera gry zapowiedziana jest na 5 maja tego roku i ukaże się ona jednocześnie na PS4, Xbox One i PC.

http://www.youtube.com/watch?v=LDgaGHXlYhU

Źródło: bethsoft.com

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...