Kolejny smartwatch wkracza na rynek!

Smartwatche zyskują na popularności. Apple dopiero co dołączyło do grona producentów, którzy mają w portfolio inteligentne zegarki. Natomiast LG ma już na koncie kilka udanych smartwatchów, a właśnie do sprzedaży wchodzi następny – LG Watch Urbane.

lgwatch
Z dnia na dzień ilość smartwachy na rynku się powiększa. Są już nawet zegarki specjalistyczne, takie jak chociażby Swimmo polskiej produkcji. LG chce trafić do zwolenników klasycznych zegarków dzięki nowemu LG Watch Urbane. Wewnątrz urządzenie nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji. Napędza go 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 200 wraz z 512 MB RAMu. Użytkownicy dostają 4 GB pamięci wewnętrznej, a za zasilanie odpowiedzialna jest bateria o pojemności 410 mAh. Wyświetlacz jest okrągły, o rozdzielczość 320 x 320 pixeli, ma średnicę 1,3-cala. Ekran otoczono ramką wykonaną ze stali nierdzewnej. Oczywiście Urbane Watch działa pod kontrolą systemu Android Wear w najnowszej wersji 5.1.1. Wizualnie smartwatch przypomina klasyczny, elegancki zegarek, ale wewnątrz skrywa technologiczny potencjał. Sam już miałem kilka inteligentnych zegarków. Obecnie posiadam Sony Smartwatch 2 i ubolewam, ponieważ nie dostanie on aktualizacji do nowej wersji Android Wear. Nie oznacza to, że nie sparuje go z urządzeniem, na którym mam Lollipopa, tylko że niektóre funkcje nie działają tak, jak powinny.

LG Urbane Watch jest dostępny w Sklepie Google. Wyceniono go na 349 $. Cena wydaje mi się adekwatna do wyglądu, bo nie oszukujmy się, ten zegarek ma przede wszystkim dobrze się prezentować. Apple Watcha w najtańszej wersji kupimy za te same pieniądze, według mnie sprzęt Apple’a jest brzydszy. Szkoda, że smartach nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce. Spodobał mi się i zastanawiam się, czy nie będzie następcą mojego Sony SW 2.

źródło: phonearena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...