Komentarze na Allegro zmienią się nie do poznania

Allegro potwierdziło oficjalnie wdrażanie zmian w systemie komentarzy, które od teraz mają stać się czytelniejsze i co ważne – użyteczniejsze.

Allegro

Dzisiejszy kształt naszego rodzimego serwisu aukcyjnego znacząco odbiega od tego, z czym mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Obecne Allegro to w dużej mierze skupisko sklepów internetowych, w których to sprzedawcy wystawiają nam faktury lub paragony. Zamieniają się relacje pomiędzy stronami transakcji, zaś same komentarze nie do końca odzwierciedlają ocenę „handlarza”. Włodarze serwisu postanowili dopasować tytułowy system do obecnie panujących warunków.

Allegro i komentarze 2.0

Pierwszą rzeczą, która ulegnie zmianie, będzie wprowadzenie jednostronnej opcji komentarzy, co oznacza, że od teraz będą mogli je wystawiać jedynie kupujący. To sensowne rozwiązanie, gdyż bardzo często powstrzymywali się oni przed publikacją negatywnej opinii w strachu na „rewanż” sprzedawcy.

Allegro kończy także z negatywnymi komentarzami, które w ocenie społeczności nie wnosiły żadnej istotnej wiedzy. Informacja bez sensownego przekazu to zbędna informacja. Podobnie wygląda sprawa „przedawnionych” komentarzy, które mogą nieobiektywnie oczerniać lub wybielać obecny status sprzedającego.

Jak możecie zauważyć, powyższe zmiany są ułatwieniem jedynie na strony kupującej. Spokojnie – sprzedawcy nie będą pokrzywdzeni.

Zmiany to ukłon w stronę sprzedawców

Tak i tych ukłonów możemy wymienić co najmniej kilka:

  • W celu ochrony strony sprzedającej serwis zablokuje możliwość wystawiania komentarzy przez osoby, które nie dokonały pełnej aktywacji konta.
  • Sprzedawcy otrzymają cząstkowe dane dotyczące oceny, dzięki czemu będą mogli zbadać dany przypadek i uniknąć „błędów” w przyszłości
  • Amnestia – Allegro usunie komentarze sprzed 12 miesięcy, nawet te negatywne, a o za tym idzie – każdy dostanie (prawie) czystą kartę

Kiedy?

Zmiany będą wprowadzane stopniowo i tak już 25 stycznia zostanie wyłączona możliwość wystawiania komentarzy przez sprzedających, w lutym oceny sprzed 12 miesięcy ulegną przedawnieniu, zaś kwiecień ograniczy komentarze do osób z pełną aktywacją konta.

Czy zmiany wprowadzane na Allegro pozwolą zapanować nad nie do końca sprawnym systemem komentarzy? W mojej ocenie tak, choć, jak to zwykle bywa – wszystko zweryfikuje czas.

Źródło: Allegro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...