Kompromitujące fotki, zakupy przez internet – badania AVG Technologies

AVG Technologies – czeska firma zajmująca się systemami ochrony antywirusowej – przeprowadziła badania, które miały na celu dowiedzenie, że użytkownicy urządzeń mobilnych posiadają dosyć osobliwy stosunek do danych, trzymanych na swoich smartfonach.

Z danych zawartych w raporcie AVG Technologies wynika, że 25% przeciętnych użytkowników mobilnych urządzeń przechowuje na swoich tabletach i smartfonach, mogące ich kompromitować zdjęcia oraz filmiki natury intymnej. Jednocześnie, aż 70% z nich nie ma świadomości, iż dane, które nic chcemy, aby wpadły w niepowołane ręce, w przypadku kradzieży bądź zgubienia urządzenia można zdalnie usunąć.

Co ciekawe, jeśli chodzi o bardziej tradycyjne przypadki zastosowań sprzętu mobilnego, pokroju e-zakupów lub bankowości internetowej, jesteśmy już bardziej ostrożni. Podpierając się przykładami. Przeprowadzone badania na grupie pięciu tys. ankietowanych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Brazylii i Francji wykazały, że swoich telefonów i tabletów do zakupów przez sieć używa, tylko 35% osób. Natomiast z bankowości elektronicznej korzysta, zaledwie 38% ankietowanych.

Ciekawe, jak sytuacja przedstawia się w naszym kraju? Obawiam się, że może być podobnie, a Wam jak się wydaje?

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...