Koncerty na żywo z VR? Czemu nie

Twórcy urządzeń i aplikacji obsługujących wirtualną rzeczywistość coraz bardziej dostosowują swoje produkty i usługi do potrzeb zwykłego człowieka. Jak wiadomo, tym, co nigdy nie znudzi się użytkownikowi jest rozrywka.

Nic tak dobrze nie robi wielu osobom, które mają za sobą ciężki dzień w pracy czy w szkole, jak możliwość rozłożenia się wygodnie na kanapie lub w fotelu z pilotem w ręku. Przeskakiwanie z programu na program w poszukiwaniu interesujących nas treści stało się niemalże rytuałem, a człowiek dał się uwiązać do telewizora. Niestety, oferta stacji telewizyjnych, także tych, za które płacimy dodatkowe pieniądze, często bywa niesatysfakcjonująca, a my szukamy innej możliwości, by coś ciekawego obejrzeć. Jeśli mamy headset VR, to jest to o tyle prostsze, że sklepy i strony internetowe oferują treść, którą możemy obejrzeć za pomocą sprzętu.

Jeśli mamy headset Gear VR i kompatybilny z nim smartfon Samsunga, możemy skorzystać z oferty jaką daje nam NextVR. Oglądanie imprez sportowych w ten sposób pozwala poczuć dreszczyk emocji na własnym ciele. Stajemy się niemalże uczestnikami wydarzeń, które oglądamy. NextVR jako jedyna umożliwia oglądanie treści na żywo w jakości High Definition, w trzech wymiarach. Na początku tego roku firma podpisała umowę z Fox Sports, a teraz rozszerzyła swoją ofertę o możliwość emitowania koncertów na żywo. Wszystko dzięki współpracy z Live Nations, która pozwoli użytkownikom Gear VR oglądać na żywo setki koncertów i wydarzeń na platformie wirtualnej rzeczywistości.

Umożliwienie posiadaczom headsetu VR oglądania koncertów muzycznych na żywo jest rzeczą stosunkowo nową, chociaż myślą o tym również inne firmy. Taki odbiór wydarzenia pozwala na najbardziej realistyczne doznania jakie są w ogóle możliwe. Chociaż NextVR ma na chwilę obecną ofertę skierowaną jedynie do posiadaczy Gear VR, to są plany, by wydarzenia sportowe i muzyczne mogli oglądać również użytkownicy innych headsetów do wirtualnej rzeczywistości. 

 

Źródło informacji: TechCrunch

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...