sony750x300

Kondycja finansowa Sony nie napawa optymizmem

Jeszcze dziś poznamy oficjalne wyniki finansowe za poprzedni rok, lecz już wiadomo, że nie będą one powodem do dumy. Firma najzwyczajniej w świecie ma spory problem, a pracownicy wyższego szczebla doskonale zdają sobie z tego sprawę. Zdecydowali się nawet na oddanie ok 30% swoich zarobków – wszystko przez niezrealizowany plan postawienia Sony na nogi.

sony750x300

Sony straciło w ubiegłym roku fiskalnym, aż 1.3 md dolarów. Nie było by w tym nic strasznego, gdyby nie fakt, że firma notuje ujemne wyniki już od dobrych czterech lat. Jest to poważny problem, szczególnie, że firma zakończyła działania na polu komputerów osobistych, zaś postanowiła skupić się na rynku mobile oraz TV. Ciężko o rozwój w tych segmentach, kiedy trzeba borykać się z problemami natury finansowej.

Zarząd Sony sam postanowił obarczyć się winą za niepowodzenia. Dyrektor Generalny marki – Kazuro Hirai, wcześniej odpowiedzialny za dział Play Station obiecywał, że firma pod jego panowaniem poprawi kondycję finansową. Niestety, tak się nie stało. W związku z czym pracownicy wyższego szczebla zrzekają się, aż 30 procent swoich zarobków. To jednak nie starczy nawet na małą cześć pokrycia strat.

Nienajlepsze wyniki finansowe z ubiegłego roku są po części uzasadnione ogromną restrukturyzacją firmy, związaną bezpośrednio ze sprzedażą działu komputerów. Miejmy nadzieję, że przyszłe lata okażą się dla koncernu łaskawsze.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...