You are here
Konferencja HTC za nami – przyjrzyjmy się nowościom Tajwańczyków Sprzęt 

Konferencja HTC za nami – przyjrzyjmy się nowościom Tajwańczyków

Podczas wczorajszego ewentu „Double Exposure” HTC zaprezentowało dwa nowe urządzenia – sportową kamerę oraz smartfona dedykowanego zdjęciom typu Selfie. Nie zabrakło również nowych funkcji fotograficznych, nazwanych EYE Experience…

Zacznijmy od końca, czyli zestawu opcji, które pojawią się w urządzeniach HTC (M8, M7, E8, One Mini, One Mini 2 oraz Desire 612 i 818). Użytkownicy otrzymają paczkę funkcji takich jak: śledzenie do czterech twarzy na raz, czy jednoczesne wykonywanie zdjęć z przedniego i tylnego aparatu.

Jak widać HTC chce iść drogą, która sprawdziła się w przypadku Nokii. Mam na myśli popularyzację  możliwości fotograficznych smartfonów.

RE Camera

Przecieki na temat tegoż gadżetu krążyły w sieci od dawna, lecz dopiero wczoraj HTC zdecydowało się pokazać „RE” oficjalnie. Czy jest to swojego rodzaju odpowiedź na GoPro? Raczej, nie choć HTC nie ukrywa, że kamerę możemy zaliczać do kategorii urządzeń sportowych.

http://www.youtube.com/watch?v=EIv10asX7cc

RE Camera została wyposażona w jeden przycisk funkcyjny, 16 Mpix sensor CMOS 1/2,3” oraz możliwość rejestrowania filmów Full HD (30 klatek na sekundę).

Za cenę 199 dolarów otrzymujemy urządzenie przypominające peryskop, które świetnie sprawdzi się podczas nagrywania sekwencji wideo w trudniejszych warunkach. Dodatkowo sposób trzymania RE wydaje się niezwykle wygodny i intuicyjny.

Desire EYE – fani „Selfie” będą zachwyceni

Obecna moda na fotograficzne smartfony z naprawdę przyzwoitymi przednimi aparatami trwa w najlepsze i każdy szanujący się producent stara się wprowadzić do swojej oferty urządzenie tego typu.

htcDesi

Nie inaczej jest w przypadku HTC, które zaprezentowało wczoraj nowy smartfon. Desire EYE prezentuje średnią półkę i znajdziemy w nim czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 801, taktowany zegarem 2,3 GHz, 2GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Wyświetlacz w rozdzielczości 1080p może posłużyć prezentacji zdjęć wykonanych 13 Mpix aparatem głównym lub  5 Mpix przednią kamerką. Co ciekawe z obydwu stron zamontowano podwójne lampy błyskowe, co z pewnością przełoży się na większą jakość ujęć, przy słabym oświetleniu.

Czy wymienione produkty są w stanie, pomóc HTC stanąć na nogi? Odpowiedź na to pytanie przyjdzie wraz z wykresami prezentującymi słupki sprzedaży Desire EYE oraz RE Camera.

Źródła: Engadget, TheVerge, AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment