You are here
Koniec Lightning: iPhone 11 jednak z USB-C artykuły News 

Koniec Lightning: iPhone 11 jednak z USB-C

Czuję, że temat zastąpienia złącza Lightning USB-C w tegorocznym smartfonie iPhone 11 nie zostanie wyjaśniony aż do samej premiery urządzenia. Kiedy byliśmy już pewni, że nadchodzący sprzęt Apple pozostanie przy dotychczas stosowanym rozwiązaniu, oprogramowanie iOS 13 wniosło do sprawy nowe fakty.

iPhone 11
fot. Pixabay

Raphaël Mouton, użytkownik Twittera, który ma okazję testować iOS 13 w wersji beta, pochwalił się ciekawym odkryciem związanym z oprogramowaniem. Okazuje się, że grafika wyświetlana na iPhonie podczas przywracania zawiera nowy element. Ten nie przypomina już wtyczki Lightning i bliżej mu do USB-C, jak słusznie zauważył autor tweeta.

iPhone 11 pierwszym smartfonem Apple bez Lightning

Oprogramowanie testowe bardzo często zdradza szczegóły konstrukcji nadchodzących urządzeń. Poniższy tweet jest tego potwierdzeniem. Skłamałbym jednak, pisząc, że sprawa jest klarowna i zastosowanie złącza USB-C w iPhone 11 jest pewnikiem. Równie dobrze mogła zmienić się po prostu grafika, choć uważam to za mało prawdopodobne. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że prędzej czy później USB-C wyprze z iPhone’ów Lightning. Niemniej, czuję, że będzie to proces powolny. Wszystkiemu winne są akcesoria, których na rynku mamy bez liku. Producenci współpracujący z Apple, a także klienci nabywający przeróżne dodatki do iPhone’ów postawieni pod ścianą, mogliby odwrócić się od firmy. Zbyt nagła zmiana frontu jest więc niewskazana.

Wszyscy znamy jednak Apple i zdajemy sobie sprawę z przewrotności niektórych decyzji firmy. Tym razem może być podobnie, jednak pewności nabierzemy dopiero we wrześniu, czyli w chwili premiery smartfona iPhone 11.

Źródło: Twitter

Related posts

Leave a Comment