Koniec MSN Messengera już za miesiąc

MSN Messenger, komunikator Microsoftu, obchodzący w tym roku piętnaste urodziny niedługo przejdzie do historii. Informacje o nim będzie można zaczerpnąć wyłącznie z Wikipedii i archiwalnych wątków na forach internetowych.

Jesienią 2012 roku Microsoft podjął decyzję o całkowitym wyłączeniu komunikatora dla większości krajów. Wiadomym było, iż na rynku zstąpi go Skype. Marzec 2013 roku okazał się momentem, kiedy MSN Messenger rzeczywiście został wycofany ze wszystkich wspieranych państw z wyjątkiem Chin. Microsoft miał bowiem względem Chin nieco inne plany.

W Polsce komunikator nie przyjął się zbyt dobrze – przez pewien okres, dostarczany był jako dodatek do systemu operacyjnego Windows. Szybko okazało się, że nasi rodacy rezygnowali z korzystania z MSN Messenger na rzecz innych komunikatorów, jak choćby Gadu Gadu. Sytuacja zupełnie inaczej wyglądała w Chinach – właściciele amerykańskiego przedsiębiorstwa postanowili nie wyłączać tam komunikatora, gdyż miał on ogromne rzesze użytkowników. Pozostałej części świata zaproponowano natomiast przeniesienie konta na Skype.

Jak się jednak okazało, kilka dni temu, chińscy użytkownicy komunikatora zostali powiadomieni, za pośrednictwem poczty elektronicznej, że 31 października ich konta na MSN Messenger zostaną oficjalnie wyłączone. Do tego czasu mają możliwość przeniesienia swoich kont do wspomnianego wyżej komunikatora, tak jak użytkownicy z innych krajów rok wcześniej. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Skype ma obecnie znacznie więcej nowych możliwości, więc taka migracja może być korzystna.

 

Dodaj komentarz

6485 More posts in News category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...