AirPort

To koniec routerów AirPort od Apple

Stało się to, o czym rynek mówił od niemal dwóch lat. Apple potwierdziło zamiary porzucenia branży rozwiązań sieciowych, co wiążę się bezpośrednio z końcem sprzedaży routerów. AirPort pozostaną na półkach sklepowych do wyczerpania zapasów. Dlaczego firma zdecydowała się na opisywany krok?

AirPort

Debiut AirPort odbył się 19 lat temu, kiedy to Jobs zaprezentował na specjalnie zorganizowanej konferencji pierwszą generację routera Wi-Fi. Nie było to jedyne urządzenie wspomnianej klasy w historii Apple, jednak to właśnie AirPort uważany był przez fanów marki jak najważniejszy sprzęt służący do komunikacji sieciowej. Użytkownicy doczekali się nawet kilku odświeżeń, z których ostatnie miało miejsce w 2013 roku, czyli pięć lat temu.

Dziś wiemy jednak, że firma nie będzie już kontynuować prac nad routerami, czego swoistą zapowiedzią był brak istotnych nowości w odświeżonych modelach AirPort.

Dlaczego Apple wycofuje się z AirPort?

To, że AirPort znikną ze sklepów po wyprzedaniu aktualnych zasobów, jest już pewne. Apple zapewni jednak wsparcie serwisowe na następne pięć lat, co wydaje się naprawdę w porządku wobec klientów.

Wytwarzanie routerów okazało się być ponad siły Apple. Produkcja wiązała się bowiem z wysokimi kosztami i niepewnym zyskiem na zadowalającym poziomie. Nie bez znaczenia były z pewnością braki kadrowe, których niekiedy nie da się przeskoczyć.

Co, jeśli nie AirPort?

Firma Tima Cooka w internetowym centrum wsparcia radzi, jak wybrać najodpowiedniejszy dla sprzętów Apple Router. Dwuzakresowe modele z obsługą Wi-Fi ac, szyfrowania WPA2 oraz technologi MIMO znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: 9to5mac, Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...