Koniec The Walking Dead

Koniec The Walking Dead? Tak, ale serial powstaje dalej

Niektóre informacje potrafią zszokować nawet najwierniejszych fanów. Tak stało się i teraz, kiedy Robert Kirkman postanowił ogłosić, co stanie się z jego komiksem. Można dziś oficjalnie powiedzieć, że koniec The Walking Dead stał się dość niespodziewanie, ale mówimy tutaj o komiksowym pierwowzorze. Co dalej z serialem? Fani mogą odetchnąć z ulgą.

Koniec The Walking Dead
Koniec The Walking Dead

Nie często zdarza się tak, że konkretny serial ciągnięty jest przez wiele sezonów i dalej utrzymuje ten sam poziom. W przypadku The Walking Dead też tak nie jest, bo produkcja miała kilka słabszych momentów, ale dalej cieszy się wśród fanów ogromną popularnością. Kolejny sezon jest przecież właśnie kręcony, a to nie wszystko co stacja AMC chce zrobić z pomysłem Kirkmana. W końcu nikt nie chce zabijać kury, która znosi złote jaja. No może oprócz samego scenarzysty, który zakończył komiks w wyjątkowy sposób.

Koniec The Walking Dead

Robert Kirkman przez jakiś czas komunikował się przez swoje media społecznościowe z fanami na całym świecie i mówił otwarcie, że kolejne zeszyty komiksu powstają. Nikt nie spodziewał się więc tego, co twórca ogłosił publicznie 2 lipca, czyli na dzień przed premierą kolejnego zeszytu. Wtedy to Kirkman zapowiedział koniec The Walking Dead w formie, którą pokochali fani. Tak, 193 zeszyt był tym ostatnim, co może dziwić, bo przecież dalej był chętnie kupowany przez społeczność. Wiele osób przewidywało, że koniec The Walking Dead nastąpi wkrótce, ale podejrzewano, że tym ostatnim numerem będzie jednak 200.

Tymczasem scenarzysta zrobił wszystkim niemiła niespodziankę i do ostatniej chwili trzymał wszystko w tajemnicy. Można powiedzieć, że nie zachował się do końca fair, ale to jego decyzja i miał do tego pełne prawo. To stawia jednak pod znakiem zapytania przyszłość serialu emitowanego na stacji AMC (który można też obejrzeć na Netflix). W końcu produkcja czerpała wzorce od tworu Kirkmana, podobnie jak miało to miejsce przy Grze o Tron na HBO i prozie Martina. Okazuje się jednak, że twórcy serialu mają plan, a fani filmowej wersji opowieści, nie mają zbyt dużych powodów do zmartwień.

Co dalej z serialem The Walking Dead?

Stacja wystosowała już oficjalne oświadczenie, które choć dość lakoniczne, pozwala nam stwierdzić, że prace nad serialem nie zostaną wstrzymane. Możemy w nim przeczytać, że:

„Ten niezwykły komiks stworzył świat, który już teraz żyje w różnych formach, w sercach i umysłach milionów fanów na całym świecie i będzie istniał jeszcze przez wiele lat.”

To dość jasny znak, że fani nie mają powodów do obaw o ciągłość opowieści. Mogą jednak zacząć obawiać się o jej jakość. Wspomnieliśmy już, że według nas nie wszystkie sezony trzymały odpowiedni „poziom” i obawiamy się trochę, że także w przyszłości możemy spodziewać się „spadków formy”. Wprawdzie sam serial nie zawsze trzymał się sztywno tego, co pokazywano na kartach komiksu, to jednak dużo z niego czerpał. Nie wiadomo, jak to będzie wyglądało w przyszłości i czy drogi fabularne rozminą się i historia ukazana w serialu nie będzie tożsama z tą komiksową, czy może zostanie wypracowany jakiś kompromis.

Plany stacji są interesujące

AMC ma w swojej ramówce jeszcze Fear of the Walkign Dead, który rozwijany jest niezależnie od głównego serialu. Ten także powinien być dalej kontynuowany. W planach jest jeszcze kolejna opowieść w formie serialu, ale nie zdradzono dokładnie o co może chodzić. Warto jeszcze powiedzieć, że w planach są także filmy pełnometrażowe, więc to dobrze naoliwiona maszyna nastawiona na zysk. Pytanie tylko, jak długo uda jej się działać, by fani nie odczuli przesytu lub znużenia?

Smartfony i laptopy, które pozwolą wam oglądać The Walking Dead gdziekolwiek chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: AMC / Twitter / The Wrap / GamesRadar / Opracowanie własne

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....