godzilla

Koniec z tekturowymi miastami – Godzilla wraca do domu

Godzilla: Resurgence, czyli dziecko ze studia Tōhō wraca do swoich korzeni.

godzilla

Niekwestionowany Król Potworów nie miał łatwego życia. Choć zdobył ogromną popularność, jego przygoda z amerykańskim rynkiem filmowym skończyła się fiaskiem. Pierwsze próby podjęte przez Rolanda Emmericha pokazały, że rozwalanie miasta to nie wszystko. W filmie brakowało klimatu, który przyciągał w japońskich produkcjach. Podobnie było w przypadku obrazu z 2014 roku, który zrealizowano z ogromnym rozmachem, ale zupełnie zapomniano w nim o prawdziwym bohaterze, czyli Godzilli.

Teraz w fanach, którzy wychowali się na Godzilli niszczącej tekturowe miasta, odżyła w końcu nadzieja. O tym, że planowana jest kolejna wersja wiadomo było już od jakiegoś czasu. Opublikowany właśnie w sieci trailer rozwiał jednak wszystkie wątpliwości, a przynajmniej część z nich. Skończyła się pewna epoka, po której będziemy tęsknić.

http://www.youtube.com/watch?v=ysRIwlEBjuw

Nie oszukujmy się, filmy z Godzillą nigdy nie należały do najmądrzejszych czy też aspirujących do poruszania ważnych tematów. Wprawdzie Król Potworów miał uświadomić, jakie konsekwencje może pociągać za sobą użycie broni atomowej, ale raczej mało kto brał to w ogóle pod uwagę. W pierwszej produkcji potwór był wrogo nastawiony do Japończyków, a na dodatek jego atak na miasto przebiegał od tej samej strony, co nadlatujące nad Hiroszimę bombowce. Trudno o bardziej wymowną metaforę.

Historia Godzilli zmieniała się przez lata. Zdarzało się, że potwór stawał po stronie gnębionej ludzkości, by w następnej produkcji zaatakować znowu jako niszczyciel. Ostatnie lata pokazały, że Godzillę traktować należy jednak jako postać pozytywną. „Resurgence” może to zmienić. Wprawdzie sam trailer niewiele wyjawia z fabuły obrazu, ale możemy spodziewać się powtórki z tego, co ostatnio zaserwowali amerykanie. Ważne jest co innego – Godzilla będzie w końcu filmem, który może oszałamiać efektami, a nie wywoływać uśmiech politowania.

Potwór wygląda fenomenalnie. To stara dobra Godzilla! Szkoda tylko, że tekturowe miasta zastąpiło CGI. Będzie nam tego brakowało.

Źródło: YouTube
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...