Kostka Rubika od Huawei – pokaz siły Mate 20 Pro

Promocję smartfonów można robić na wiele sposobów. Można naigrywać się z konkurencji, jak nie jeden raz pokazywał chociażby Samsung. Można też stawiać na najważniejsze funkcje telefonu i wokół nich budować marketing. Tak też zrobili Chińczycy i postanowili pokazać światu, że Mate 20 Pro jest inteligentny. I dlatego kostka Rubika od Huawei stanęła na ulicy Londynu.

Kostka Rubika od Huawei

Zanim przejdziemy do tego, dlaczego Huawei postanowił postawić ogromną i multimedialną kostkę Rubika w Londynie, zastanówmy się nad czymś innym. Do czego potrzebujemy Sztucznej Inteligencji w smartfonach? Czy do tego, żeby załatwiała „za nas” różne sprawy, czy też do tego, żeby wpierała nas, kiedy sami się nimi zajmujemy? Pierwszy przypadek z pewnością byłby wygodniejszy i przyjemniejszy dla użytkownika. Jednak to ten drugi, jest tym, jak powinna współgrać z człowiekiem Sztuczna Inteligencja. Do takich samych wniosków doszedł Huawei i bardzo mu się to chwali.

Kostka Rubika od Huawei

Kostka Rubika to jedna z najpopularniejszych łamigłówek, jakie zna świat. Wymyślona przez węgierskiego architekta jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, dalej potrafi wywołać frustrację u niejednego człowieka. Ponoć sam jej twórca pierwszą wersję układał przez cały miesiąc. Obecnie są urządzane nawet zawody, gdzie ludzie ścigają się w tym, kto pierwszy rozwiąże łamigłówkę. I trzeba przyznać, że to robi wrażenie, bo często są to wyniki poniżej kilku sekund. W przypadku kostki wystawionej na ulicy Londynu ułożenie jej może zająć odrobinę więcej czasu, ale za to będziemy mieli mocne wsparcie.

Kostka Rubika od Huawei to bowiem nic innego, jak mocna promocja algorytmów Sztucznej Inteligencji, które są w stanie przetwarzać dane w czasie rzeczywistym. Chodzi o pokazanie, jak można szybko osiągnąć pożądane wyniki przy jednoczesnym zużyciu niewielkiej ilości energii. Za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej w Huawei Mate 20 Pro, przechodzący tamtędy ludzie mogą układać interaktywną kostkę Rubika. Kolejne ich ruchy są analizowane przez algorytmy, a kolejne podpowiedzi pojawiają się na ekranie. W ten sposób, praktycznie każdy będzie w stanie ułożyć łamigłówkę. Nawet jeżeli wcześniej nie potrafił.

Sztuczna Inteligencja

Kostka Rubika od Huawei pokazuje, że Sztuczną Inteligencję można wykorzystywać na kilka sposobów. Już od dawna przecież jej algorytmy występują w większości nowych smartfonów. Znaleźć je można w samym oprogramowaniu, które uczy się zachowań użytkownika (Android 9 Pie) czy w programach odpowiedzialnych za robienie zdjęć. Możemy z niej korzystać, nawet nie będąc świadomym tego, że znajduje się w naszym smartfonie.

Czy w takim razie jest się czego obawiać, jeżeli chodzi o Sztuczną Inteligencję i jej stały rozwój? Teoretycznie nie, choć zapewne większość z nas stale pamięta o tym, jak wyglądała przyszłość w wizji Jamesa Camerona. Kultowy już Terminator pokazał, że każdy medal ma dwie strony. Liczymy jednak na to, że ta mroczna strona Sztucznej Inteligencji jeszcze długo nie będzie nam znana. Za to ta dobra pomoże nam rozwiązać kostkę Rubika.

Smartfony, laptopy i komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSM Arena / Huawei / YouTube / Frank

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...