Krótka historia prezentów świątecznych – infografika

Prezenty są odzwierciedleniem epoki, w której je dajemy. Nikogo zatem nie dziwi, że dziś pod choinką grzeczne „dzieci” znaleźć mogą smartfony, konsole, aparaty fotograficzne, czy też inne przedmioty szeroko związane z technologią. O, ile we wcześniejszych latach królowały przytulanki i gry planszowe, teraz panowanie objęły wszelkiej maści urządzenia elektroniczne.

W związku z nadchodzącą gwiazdką serwis abbyryandesign.com specjalnie z tej okazji przygotował infografikę, z której dowiedzieć się możemy, jakie przedmioty były najczęściej kupowane pod choinkę na przestrzeni pięćdziesięciu lat. O, ile w latach 60—tych królowały gry planszowe i zabawki: GI. Joe, Twister to w obecnych czasach Św. Mikołaj poszedł w stronę technologii. W ostatnich latach przewijają się wyłącznie urządzenia elektroniczne, a zmianie ulega jedynie nazwa producenta. Tablet, konsola, iPhone, odtwarzacz – pokazuje nam to, w jak dużym stopniu szalejemy na punkcie gadżetów. Biorąc pod uwagę różnorodność prezentów, we wcześniejszych okresach świątecznych, smutnym pozostaje fakt, że prezenty w przeszłości służyły rozwojowi dzieci, a obecnie wyłącznie rozrywce.

Zastanawiająca jest tylko jedna kwestia? Jak lista najpopularniejszych gwiazdkowych prezentów będzie wyglądać za kolejne pięćdziesiąt lat? Macie swoje typy?

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...