You are here
Książki w dobie rewolucji technologicznej artykuły 

Książki w dobie rewolucji technologicznej

Mimo, że jestem jeszcze stosunkowo młody, to pamiętam czasy, kiedy podczas podróżowania komunikacją miejską częstym widokiem była osoba czytająca książkę. Dzisiaj, większość jest wpatrzona w ekran smartfona lub tabletu, które owszem są urządzeniami przełomowymi, jednak do czytania publikacji nie nadają się w ogóle.

szuflada750x300

 

Do takiego stanu rzeczy, w dużym stopniu, przyczynił się rozwój technologiczny. Konsumpcja treści wygląda dziś inaczej, niż dekadę temu. Wtedy miłośnikom literatury nie przeszkadzało noszenie ze sobą grubej książki, lub nawet kilku. W chwili obecnej jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasze urządzenia mobilne potrafią „wszystko”, również zastąpić papierowe wydania książek.

W teorii posiadanie w kieszeni całej swojej biblioteki brzmi ciekawie, jednak ani smartfon, ani tablet nie są urządzeniami, na których możemy urządzać wielogodzinne sesje z ebookami. Do tego zadania doskonale nadają się jednak specjalnie  przygotowane czytniki Ebook.

Urządzenia te zostały wyposażone w ekrany z technologią E-Ink, czyli papieru elektronicznego, który sam w sobie nie emituje żadnego światła. Dzięki temu oczy użytkownika nie będą zmęczone, a czytanie znów stanie się przyjemnością. Urządzenia te są do nabycia w naszym sklepie.

Co jednak, jeśli wcześniej nie byliśmy zainteresowani takim rodzajem spędzania wolnego czasu i najzwyczajniej w świecie nie mamy pojęcia co warto przeczytać? Z pomocą przychodzi jak zawsze internet, w którym znajdziemy miejsca sprzedające niezliczone ilości elektronicznych książek , a konkretnie:

Internetowy magazyn kulturalno-literacki szuflada.net – tutaj można zapoznać się z interesującymi recenzjami, wywiadami z autorami książek oraz odnaleźć promocje na zakup publikacji w postaci elektronicznej. 

Related posts

Leave a Comment