Tetris Screen

Kultowe klocki atakują – powstaje adaptacja gry Tetris

Istnieje na świecie, choć jedna osoba, która by przynajmniej raz nie słyszała o grze „Tetris”? Jeśli tak to już niedługo powinno się to zmienić za sprawą filmowej adaptacji kultowej gry, która powstała 36 lat temu. Najnowsze szczegóły na temat adaptacji „Tetrisa” ujawniają, że fabuła podzielona zostanie na trzy części, a twórcy na realizację produkcji otrzymają 80 milionów dolarów.

Tetris Screen

W ostatnim czasie mamy prawdziwy wysyp informacji na temat nowo powstających ekranizacji gier. Wystarczy przytoczyć ostatnie rewelacje o adaptacji flagowej serii francuskiego „Ubisoftu” – „Assassin’s Creed”, a to nie jedyna produkcja, która znajduje się w planach filmowców. W niedługim czasie do kin ma zawitać filmowa adaptacja „Tetrisa”, kultowego tytułu, który powstał ponad 30 lat temu. Prawa do słynnej marki nabył Lawrance Kasanoff, producent pamiętnego obrazu „Mortal Kombat”. Teraz dowiedzieliśmy się, iż pozyskał on nowego partnera biznesowego, a prace nad projektem mają ruszyć pełną parą.

„Tetris: The Movie”, który ma być thirllerem science-fiction sfinansuje chińska firma „Seven Star Works” reprezentowana przez biznesmena – Bruno Wu. Film dysponować będzie budżetem na poziomie 80 milionów dolarów, a opowieść podzielona zostanie na trzy odrębne części. Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze podtytułów kolejnych odsłon amerykańsko-chińskiej superprodukcji i nawet nie będę próbował zgadywać, na jakie mogą się zdecydować sami twórcy. Zdjęcia do adaptacji mają być kręcone w Chinach i innych rejonach globu w 2017 roku, jednak obsadę aktorską obrazu stanowić mają w głównej mierze aktorzy z „Państwa Środka”.

Kasanoff, pomysłodawca przedsięwzięcia zapewnia, iż produkcja tworzona jest z myślą o widowni z całego świata, a finalny efekt zadowoli każdego malkontenta.

Tetris slide

Zupełnie jak w grze, wszystkie elementy układają się w całość, by wprowadzić epickiego thrillera sci-fi opartego na motywach „Tetrisia” na wielki ekran. – powiedziała Maya Rogers z firmy „Blue Planet Software”, reprezentującej „The Tetris Company”.

Pomysł przeniesienia „Tetrisa” na srebrny ekran wydaje mi się absurdalny, ale podobnie podchodziłem do rewelacji na temat kręcenia ekranizacji „Transformers” czy niezwykle popularnej gry w statki.

Z oceną musimy się wstrzymać do czasu, aż film zadebiutuje w kinach. Być może adaptacja nie wypadnie najgorzej na tle innych podobnych produkcji?

Źródło: ComingSoon.net

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...