LeEco LeMax 2 zdjęcie smartfona

LeEco i 8 GB RAM

Flagowce, które na pokładzie maja 4 GB RAM to już przeszłość. OnePlus 3 ma ich 6, a LeEco planuje dodać jeszcze 2.

LeEco LeMax 2 zdjęcie smartfona

RAM i jeszcze więcej RAM’u. Możemy zrozumieć, że posiadanie większej ilości pamięci może się przydać. Faktycznie, smartfony posiadające jej 2 GB radzą sobie lepiej niż te, które maja tylko jeden, smutny i samotny gigabajt. Wydawało się, że wartością nieprzekraczalną będą 4 GB, bo tak naprawdę trudno nam sobie wyobrazić, po co dawać więcej. Jednak niektórym jest wiecznie mało i jak można było przypuszczać, tym kimś są Chińczycy.

LeEco, czyli dawne LeTV może spokojnie zasłużyć na miano najbardziej prącej do przodu firmy na świecie. To oni jaki pierwsi chcieli wprowadzić bezramkową słuchawkę i dopchnęli pod maską smartfona 6 GB RAM. I choć w pierwszym przypadku sztuka im się nie udała (ale byli diabelnie blisko), to już w tym drugim osiągnęli sukces. Teraz według plotek ich kolejny model znowu przekroczy pewną granicę. Tylko czy jest w tym jakiś większy sens?

LeEco LeMax 2 zdjęcie smartfona

8GB RAM – tyle ma mieć w sobie LeEco Pro, które według pierwszych przecieków powinno zadebiutować na tamtejszym rynku jeszcze w tym roku. Jakby tego było mało, pod maską ma zadebiutować także Qualcomm Snapdragon 821, czyli podzespołem jeszcze nawet nie oficjalnie ujawnionym. Model będzie prawdopodobnie następcą dobrze przyjętego LeEco LeMax 2, który to na pokładzie miał Snapdragon 820 i 6 GB RAM. Producent szuka więc sposobu by przebić i tak już mocno podkręconą specyfikację.

Takie podbijanie wartości RAM mija się z celem. Smartfony nie są komputerami (jeszcze), a do tego można zauważyć trend odchudzający aplikacje. Wiadomo, że polepszeniu ulegnie wydajność, ale dla zwykłego użytkownika będzie to rzecz drugorzędna. Jego telefon ma działać i się nie zacinać. Nie zauważy znaczącej różnicy. Ta będzie za to widoczna w cenie. Warto też zauważyć, że pomysły LeEco chętnie wdrażane są przez bardziej medialnych producentów. To Chińczycy postanowili zrezygnować z wejścia słuchawkowego i zastąpić je w pełni USB-C. A kto tak zrobi już całkiem niedługo? Apple. Kwestią czasu jest więc to, by flagowce miały w standardzie nieszczęsne 8 GB RAM.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...