leeco 750x300 1

LeEco Le 2 – głupia nazwa, świetna specyfikacja

LeTV eksperymentuje z nazewnictwem swojego nowego smartfona, ale jeżeli chodzi o specyfikację, to dalej ścisła czołówka.

leeco 750x300 1

Wprawdzie chiński producent jako jeden z pierwszych wypuścił na rynek smartfona ze Snapdragonem 820 (LeMax Pro), to mało kogo to obeszło. Spowodowane było to tym, że marka praktycznie nie istnieje poza swoim krajem. Owszem, jest częściowo rozpoznawalna, ale marketing oraz dostępność smartfonów w normalnej dystrybucji nie istnieje. Chyba, że jesteśmy mieszkańcem Chin. W chwilach takich jak ta, gdy wyciekają informacje o kolejnych flagowcach producenta, coraz bardziej żałujemy, że mieszkamy tak daleko.

LeTV zmieniło ostatnio swoją nazwę na… bardziej ekologiczną i obecnie znane jest jako LeEco. Brzmi to dość dziwacznie, a w połączeniu z tym, jak ochrzczono nowego smartfona, odnosimy wrażenie, że nie do końca to przemyślano. LeEco Le 2 nadrabia jednak czymś zupełnie innym. Specyfikacją, która jak zawsze w przypadku słuchawek producenta wygląda nieziemsko. Ciekawe jest to, że telefon może wejść na rynek w aż trzech wersjach. Nie jest to nowości, wiele firm wypuszcza urządzenia z różnymi podzespołami, ale w przypadku LeEco, wszystkie wyglądają równie ciekawie.

leeco 750x300

W najgorszej możliwej konfiguracji klient dostanie smartfona, który bez problemu mógłby konkurować z flagowcami najbardziej rozpoznawalnych marek. W LeEco Le 2 prawdopodobnie nie uświadczymy w nim wejścia na słuchawki ani slotu na kartę microSD. To dość dziwne posunięcie, szczególnie, że dość trudno je czymkolwiek wytłumaczyć. O ile brak slotu jest akceptowalny (miejsce dla użytkownika ma wynosić 64 GB), to już pozbycie się jacka wydaje się głupotą. Sam design nie będzie odbiegał od tego, do czego przyzwyczaiło nas LeEco. Duży ekran i minimalne ramki wokół niego to standard. Podobnie jak metalowa obudowa.

Przekątna wyświetlacza ma wynosić 5,5 cala, a jego rozdzielczość 1440×2560 px. Procesorem zarządzającym zostanie albo Snapdragon 820 lub MediaTek HelioX20, czyli praktycznie najmocniejsze obecnie podzespoły. Pamięć RAM ma być tym, co odróżniało będzie poszczególne wersje od siebie. Najsłabsza dostanie 3 GB, lepsza 4 GB, a najmocniejsza aż 6 GB. Widać, że LeEco może konkurować z Galaxy Note 6. Do tego dochodzi procesor graficzny Adreno 530 oraz aparat główny z matrycą 21 Mpix. Smartfon będzie działał pod kontrolą Androida 6.0.1 Marshmallow. Cena pozostaje tajemnicą, podobnie jak oficjalna data premiery. Ta jednak powinna nastąpić już niedługo.

Źródło: GSMArena
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...