Lenovo K80 – nowa propozycja Chińczyków z zaskakująco pojemnym akumulatorem

Portfolio firmy Lenovo poszerzyło się o kolejny produkt. Nowy smartfon Chińczyków przynajmniej na papierze sprawia przyjemne wrażenie.

Nie tak dawno na rynku zadebiutował pierwszy smartfon z 4 GB pamięci na pokładzie od Asusa – Zenfone 2, o którym możecie się więcej dowiedzieć z artykułu naszego redakcyjnego kolegi – Patryka. Konkurencja jednak nie śpi i chińskie Lenovo postanowiło zaprezentować swoją propozycję w tym segmencie urządzeń.

Jednym z głównych minusów smartfona od Asusa była jego dość wysoka cena i właśnie tutaj Lenovo upatruje swojej szansy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej specyfikacji technicznej K80. Producent umieścił w phablecie 5,5 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FulHD (1920 x 1080), 64-bitowy procesor Intel Atom taktowany zegarem 1,8 GHz, wspomniane wcześniej 4 GB pamięci RAM, aparat główny 13 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) oraz podwójną doświetlającą diodą LED, przednią kamerkę 5 Mpx, moduły łączności: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth w wersji 4.0, NFC, LTE oraz gniazdo na karty microSD w przypadku, gdyby komuś zabrakło miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia. K80 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego „Google Android” w wersji 5.0 „Lollipop”, a wszystkie elementy zasila akumulator o pojemności 4000 mAh.

Rzeczą wartą uwagi jest fakt, iż producentowi mimo pojemnej baterii udało się zachować małe gabaryty urządzenia, gdyż ma ono zaledwie 8,5 mm. W modelu tym coś dla siebie znajdą również miłośnicy kręcenia filmów, gdyż telefon może nagrywać materiały w rozdzielczości FullHD (1920 × 1080) w 30 klatkach na sekundę.

http://www.youtube.com/watch?v=hhU0aTGLYrs

Lenovo K80 trafił na rynek w dwóch wersjach:

  • Lenovo K80 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej – około 1070 zł;
  • Lenovo K80 z 2 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej – około 900 zł.

Jak widzimy, ceny do zaporowych nie należą, a podzespoły, w które wyposażono opisywany model są całkiem interesujące. Z niecierpliwością czekamy, aż model trafi na rodzimy rynek.

Źródło: Phone Arena, Youtube

_____________________________________________________

Więcej produktów firmy Lenovo znajdziecie w naszym e-sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...