You are here
Lenovo ThinkPad 25 — nowe informacje o rocznicowym modelu artykuły News 

Lenovo ThinkPad 25 — nowe informacje o rocznicowym modelu

Kiedyś byłem wiernym fanem marki IBM i na komputery z charakterystycznymi cechami spoglądałem z “uczuciem”. Widziałem w nich jakość, stabilność i klasę. Dziś ThinkPad nie jest już tym samym, co dawniej, ale producent szykuje dla swoich fanów, szczególnie starszych wiekiem, coś, co przywróci wspomnienia. Mowa o rocznicowym modelu Lenovo ThinkPad 25.

Lenovo ThinkPad 25

Lata dziewięćdziesiąte, w których się wychowałem i które miały ogromny wpływ na postrzeganie przeze mnie rzeczywistości były jednocześnie latami największej świetności serii ThinkPad. Dziś na wzornictwo komputerów przenośnych spoglądamy już w inny sposób, nie wspominając już o tym, że od notebooków oczekujemy zupełnie innych cech. To naturalnie, ewolucja systemów oraz sposobów nawigacji po nich pociągnęła za sobą zmiany konstrukcyjne, do których producenci komputerów musieli się dostosować. Prawda jest jednak taka, że wielu użytkowników przenośnych maszyn wspomina lata dziewięćdziesiąte z sentymentem i najchętniej zaopatrzyliby się w nowoczesny komputer o wyglądzie rodem sprzed ponad dwóch dekad. Wygląda na to, że marzenia wspomnianych konsumentów zostaną niebawem spełnione.

Lenovo ThinkPad 25 w drodze

Tytułowy producent szykuje dla swoich fanów sprzęt, który zostanie wprowadzony do oferty z okazji zbliżającego się 25-lecia. Jak nie trudno zgadnąć, rocznicowy model będzie w stopniu znacznym nawiązywał do królującego w latach dziewięćdziesiątych komputera ThinkPad 470. Choć w przeciekach pojawiał się on wyjątkowo często, tajemnicą pozostawał jego finalny wygląd oraz specyfikacja techniczna. Teraz wszystko jest już jasne i klarowne.

Lenovo ThinkPad 25, bo tak nazwano model, faktycznie przypomina 470-tkę, ale nie jest nią toczka w toczkę. Wymiary 336,6 x 232,5 x 19,95 zgadzają się z pierwowzorem. Waga 1,58 kg niekoniecznie, ale nie powinno stanowić to istotnego problemu. W rzeczonym komputerze znajdziemy elementy charakterystyczne dla dawniejszej serii ThinkPad takie jak 7-rzędowa klawiatura, czerwony trackpad oraz niebieski klawisz enter. U góry przedniego panelu umieszczono logo z napisem “Anniversary Edition”. Wygląd jest w mojej ocenie kapitalny, choć całość psuje nieco “nowoczesna” klawiatura wyspowa.

Lenovo ThinkPad 25

Co w środku?

Lenovo ThinkPad 25 w teorii powinien zaskakiwać niewyobrażalną specyfikacją techniczną. Cóż, nie robi tego, co nie znaczy, że model należy do jednostek o skromnej wydajności…

ThinkPad 25 został wyposażony w 14-calowy dotykowy ekran IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pix. Wydajność zapewnia jednostka Intel Core i7–7500U, 16 GB DDR4 RAM oraz grafika NVIDIA GeForce 940MX. Nie bez wpływu na szybkość pracy urządzenia jest szybka pamięć SSD o pojemności 512 GB (M2 PCIe), dzięki której system otrzymuje błyskawiczny dostęp do potrzebnych plików. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • USB 3.00
  • Thunderbolt 3
  • USB-C
  • HDMI
  • RJ45
  • LAN
  • Wi-Fi ac
  • Bluetooth 4.2
  • Akumulator 48 Wh
  • Wejście SD

Ficzery?

Jeśli oczekujecie, że na pokładzie Lenovo ThinkPad 25 pojawią się jakieś niewyobrażalne technologie, może spotkać was zawód. Poza czytnikiem linii papilarnych oraz kamerką na podczerwień, która odpowiada za rozpoznawanie twarzy użytkownika, w opisywanym modelu nie znajdzie się nic futurystycznego. Nie oznacza to oczywiście, że sprzęt nie jest wart zainteresowania. W mojej ocenie jest i dlatego nie mogę doczekać się oficjalnej premiery, która zaplanowana jest na przyszły miesiąc. Wtedy też poznamy oficjalną cenę sprzętu.

Źródło: Winfuture

Related posts

Leave a Comment