LG GPad III 8.0 zdjęcie tabletu

LG GPad III 8.0 tablet za niezłe pieniądze

Kolejna generacja tabletów od LG ujrzała właśnie światło dzienne. Było na co czekać?

LG GPad III 8.0 zdjęcie tabletu

Wydaje się, że tablety już od dawna przestały stanowić powód do dumy dla producentów. Rynek został zalany sprzętami, które klientom po prostu się przejadły. Nie ma co się oszukiwać, bez wyraźniej zmiany czy rewolucji, sytuacja nie ulegnie zmianie. I choć nowy GPad nie przynosi niczego, co mogłoby go wybić ponad przeciętność, to może mu się udać osiągnąć jakiś sukces.

Szczególnie zadowoleni powinni być ci, którzy z tabletami nie mieli wcześniej do czynienia. Bo GPad III 8.0 będzie dla nich dobrym startowym urządzeniem. Wszystko dlatego, że LG podeszło do tematu z pełnym profesjonalizmem i przygotowało urządzenie, które posiada niezłe podzespoły, a przy tym nie kosztuje fortuny. Problemem może być to, że póki co dostępne będzie jedynie w Kanadzie i Korei, ale w obecnych czasach nie wydaje się to czymś z czym nie można by sobie poradzić.

LG GPad III 8.0 zdjęcie tabletu ekran

Co więc ma w sobie LG GPad III 8.0? Przede wszystkim wyświetlacz IPS, którego przekątna ma 8 cali. Nie jest to może największa wartość, ale rozdzielczość FullHD (1920×1200 px) wydaje się dobrana odpowiednio. To znaczy skok jakościowy jeżeli porównamy tablet do poprzedniej generacji. Również procesor zyskał więcej mocy. Pod maską znajduje się teraz ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 617, a pamięć RAM to 2 GB. Martwić może ilość miejsca, którą przeznaczono na dane użytkownika, bo 16 GB w tablecie to odrobinę za mało. Ale zawsze możemy włożyć do niego kartę microSD (do 128 GB), gdy poczujemy taką potrzebę.

Dużą niespodzianką jest wejście USB. Nie microUSB, tylko normalne i pełnowymiarowe. Oznacza to, że teraz bez problemu przeniesiemy pliki, które służą nam np. do pracy. I choć na pokładzie znalazły się moduły Bluetooth, Wi-Fi, a nawet LTE, to jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Akumulator ma pojemność 4800 mAh, co wydaje się całkiem przyzwoitą wartością. Tablet powinien mieć na start Androida Marshmallow, choć to jeszcze nie do końca potwierdzona informacja. Ile kosztować ma LG Gpad III 8.0? W przeliczeniu na dolary będzie to około 240, czyli niewiele ponad 700 złotych. Musicie przyznać, że jest to dość przystępna cena.

Źródło: PhoneArena
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...