LG Q6

LG Q6, czyli FullVision w średniej półce cenowej

LG Q6 to najnowsze dziecko południowokoreańskiego producenta, które w przeciekach określane było mianem LG G6 mini. Sprzęt prezentuje średnią półkę cenową, ale znajdziemy w nim gros rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla urządzeń sztandarowych. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom.

LG Q6

Zapowiedź LG Q6 nie była dla nikogo zaskoczeniem. Producent podsycał atmosferę od kilku dni, podczas których udostępniał w przeróżnych kanałach materiały sugerujące, z czym możemy mieć do czynienia. Swoje trzy grosze dołożyły także osoby znane z publikowania przecieków, z których większość znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistych działaniach producentów. Prawda jest jednak taka, że pewności co do tego, jak finalnie będzie wyglądać (i działać) tytułowy sprzęt nie miał nikt. Teraz kiedy LG Q6 został oficjalnie zapowiedziany, wiemy już niemal wszystko.

LG Q6 — FullVision pełną gęmbą

Sprzęt jak nie trudno zgadnąć cechuje ekran FullVision. Oznacza to, że 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ (2160 x 1080 pikseli) to konstrukcja o coraz popularniejszych (szczególnie we flagowcach) proporcjach 18:9. Ramki okalające wspomniany element zostały zredukowane do minimum. Tak, LG Q6 dobitnie pokazuje, że moda na bezramkowe smartfony nie minie ot tak. Nie powinno to dziwić nikogo. Użytkownicy pragną coraz większych ekranów w smartfonach o coraz mniejszych rozmiarach. Nie ma mowy o żadnych kompromisach — producenci, chcąc zarabiać, muszą wsłuchiwać się w głos społeczności i reagować na niego niemal natychmiastowo. Tutaj LG zdecydowanie wygrywa.

Front LG Q6 wygląda obłędnie i jestem pewny, że jego obecności nie powstydziłyby się znacznie droższe konstrukcje. Plecki są już nieco bardziej stonowane, ale w dalszym ciągu mogą się podobać. Zwłaszcza że model występuje w wielu wariantach kolorystycznych — Astro Black, Ace Platinum, While Mystic White oraz Terra Gold. Oczywiście dostępność koloru zależy od modelu, a tych jest kilka.

LG Q6

LG Q6 w kilku wariantach?

Owszem, Q6-tka występuje w odmianach — podstawowej, α oraz +. Różnice ograniczają się do dostępnej pamięci na dane użytkownika oraz RAM-u.

LG Q6α — 2GB RAM / 16 GB Flash LG Q6 — 3 GB RAM / 32 GB Flash LG Q6+ — 4 GB RAM / 64 GB Flash

Pozostała część specyfikacji wygląda już bliźniaczo. Wydajność LG Q6 zapewnia układ Qulacomm Snapdragon 435 wraz z grafiką Adreno 505 i baterią o pojemności 3000 mAh. Zdjęcia wykonane 13 Mpix aparatem głównym (z diodą doświetlającą LED) lub 5 Mpix przednią kamerką do selfie zapiszemy nie tylko na wbudowanej pamięci flash, ale także na karcie microSD. Na szczęście producent przewidział możliwość rozbudowy pamięci na dane użytkownika, co niestety jest coraz rzadziej spotykanym zabiegiem. To nie wszystko:

  • Wi-Fi b/g/n
  • Bluetooth 4.2
  • GPS
  • NFC
  • LTE
  • Wymiary 142,5 x 69,3 x 8,1 mm
  • Waga 149 gramów
  • Android 7.1.1 Nougat

Kiedy, gdzie i za ile?

LG Q6 trafi na rynki azjatyckie już w sierpniu. Nie myślcie jednak, że na tym ograniczy się dystrybucja. Ameryka oraz Europa dostanie rzeczony model niewiele później i choć nie podano jeszcze konkretnych terminów, sądzę, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Termin polskiej premiery rynkowej nie jest jedyną niewiadomą. Nie znamy również ceny LG Q6. Wiemy jednak, że jest on reprezentantem średniej półki cenowej, a co za tym idzie, zakup nie powinien rujnować portfela. Obstawiałbym kwotę poniżej 2000 zł, ale nie niższą niż 1800 zł. Dlaczego przewiduję takie, a nie inne widełki? Mimo że LG Q6 jest średniakiem, obecność technologii FullVision wskazuje na nieco wyższą niż standardowa cenę.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...