LG Q8

LG tworzy smartfon, którego pragną Millenialsi?

Badania konsumenckie potwierdzają kluczowe cechy i funkcje smartfonów – duży ekran, multimedialność i komfort użytkowania

LG to marka, która aktywnie bada czego pragną jej użytkownicy na całym świecie, a wprowadzone rozwiązania mają ułatwić nie tylko codzienne obowiązki, ale również dostarczyć multimedialnej rozrywki.

Czego pragną Millenialsi?

Według raportu firmy IDC (International Data Corporation) użytkownicy obok tradycyjnych funkcji, używają smartfonów gównie do udostępniania i odtwarzania multimediów. By cieszyć się komfortem użytkowania i pełnią możliwości urządzenia, coraz częściej decydują się na ekrany o przekątnej powyżej 5,5 cala.
Prognozy IDC pokazują, że już w przyszłym roku liczba smartfonów z większymi wyświetlaczami przewyższy najbardziej  dotąd popularne modele wyposażone w 5-calowe ekrany.
LG_Infografika (1).jpg
Eksperci International Data Corporation upatrują powodów tego rosnącego trendu w pojawieniu się na rynku „bezramkowych” smartfonów, których konstrukcja pozwala na zwiększenie powierzchni wyświetlacza bez konieczności rozbudowy całego urządzenia. Wnioski potwierdza „Badanie świadomości konsumentów dotyczące „bezramkowych” modeli, według którego niemal 70% respondentów uznaje to wzornictwo za atrakcyjne. Co więcej, prawie 90% z nich kupiłoby taki smartfon ze względu na wyjątkowe wrażenia z oglądania filmów i video.
To co irytuje najbardziej użytkowników smartfonów z małym ekranem, to przypadkowe dotykanie nieprawidłowych ikon, omyłkowe „kliknięcia” na reklamy, wyświetlanie zbyt małej ilość informacji lub zdjęć w niepełnym formacie, czy mały komfort podczas edycji plików. Niemal 64% z nich podkreśliła jednak, że smartfon powinien mieścić się w jednej dłoni.
LG_Infografika (3).jpg

Bezramkowy znaczy idealny? Nie każdy i nie dla każdego

Trend bezramkowych smartfonów został zapoczątkowany przez LG i zdominował tegoroczne oferty modeli z klasy premium u wielu producentów. Jak pokazują badania idealny smartfon dla większości respondentów to urządzenie z wyświetlaczem, który gwarantuje fascynujące wrażenia, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Wiele z dostępnych obecnie na rynków modeli nie odpowiada jednak na te potrzeby lub po prostu nie mieści się w budżecie konsumenta. Badani obawiają się także o wytrzymałość „bezramkowych” smartfonów.
LG_Infografika (6).jpg
Najnowszy flagowiec, LG G6, zdobył sympatię fanów multimediów i urządzeń najwyższej klasy, dzięki innowacyjnemu ekranowi Full Vision wyświetlającemu obraz w formacie 18:9. Nowa konstrukcja smartfona, pozwoliła odpowiedzieć na większość prezentowanych w badaniu obaw respondentów. Już niedługo na polski rynek trafi model LG Q6, który połączy wszystkie cztery cechy idealnego smartfona: duży wyświetlacz, łatwą obsługę jedną ręką, wytrzymałość i przystępną cenę.
LG_Infografika (7).jpg

LG odpowiada na potrzeby

Respondenci biorący udział w badaniu mieli okazję także przetestować „bezramkowy” smartfon. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, najbardziej doceniony został duży ekran, który dostarczył wyjątkowych wrażeń podczas oglądania video, korzystania z aplikacji oraz gier. Najnowszy LG Q6 to pierwszy model ze średniej półki cenowej, wyposażony w innowacyjny ekran Full Vision o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości Full HD+ i formacie 18:9. Dzięki tej wyjątkowej konstrukcji na ekranie widocznych jest więcej informacji – aplikacje skalowane są do nowego rozmiaru, co zostało zauważone i pozytywnie ocenione przez 60% badanych.
Wyświetlacz w modelu Q6 można także w prosty sposób podzielić na dwa, kwadratowe okna, co wg ponad 39% respondentów sprzyja pracy wielozadaniowej. Kolejną cechą docenioną przez testerów (39%) był szerokokątny obiektyw przedniego aparatu, dzięki któremu można z łatwością sfotografować dużą grupę osób w trybie selfie. Konstrukcja nowego smartfona LG spełnia także inny warunek postawiony przez badanych – model mieści się w jednej dłoni i pozwala na wygodną obsługę.
LG_Infografika (5).jpg
LG Q6 cechuje się także wzmocnioną wytrzymałością, gdyż metalową ramkę otaczającą obudowę wykonano z wytrzymałego stopu aluminium z serii 7000, który stosowany jest między innymi w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Urządzenie zostało poddane 20 rygorystycznym testom baterii opracowanym przez LG, w tym badaniom odporności na wysoką temperaturę, mechaniczne przebicie oraz uderzenia w warunkach surowszych niż wymagane przez międzynarodowe normy.
Smartfon LG Q6 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w 3 kwartale br. w pełnej palecie kolorystycznej.

Podstawowe dane techniczne:* 

Chipset:  Platforma Qualcomm® Snapdragon™ 435
Wyświetlacz:  Full Vision 5,5-cala 18:9 FHD+ (2160 x 1080 / 442 piksele na cal)
Pamięć: 3GB pamięci RAM/ 32GB pamięci ROM + gniazdo kart microSD
Aparat: Tylny 13MP/ Przedni 5MP szerokokątny 100°
Bateria: 3000 mAh (wbudowana)
System operacyjny: Android 7.1.1 Nougat
Wymiary: 142,5 x 69,3 x 8,1mm Masa: 149 g
Sieć komórkowa: LTE Advanced do 300Mbps/3G/ 2G
Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2/ NFC/ USB Typu B 2.0 Kolory Q6: czarny/ platynowy/ biały / złoty
Inne: Rozpoznawanie twarzy / Tryb kwadratowy / Steady Record (stabilizacja obrazu podczas filmowania) / radio FM

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...