You are here
LG V50 ThinQ 5G to hit? Zależy, jak na to spojrzeć artykuły News 

LG V50 ThinQ 5G to hit? Zależy, jak na to spojrzeć

Sieć 5G jest jeszcze w powijakach, a to i tak łagodnie powiedziane. Nie przeszkadza to jednak producentom w wypuszczaniu smartfonów, które mają na pokładzie odpowiednie moduły do obsługi 5G. I tutaj okazuje się, że LG V50 ThinQ 5G to hit sprzedażowy, choć zaprezentowane przez firmę wartości, nie napawają optymizmem.

LG V50 ThinQ 5G to hit
LG V50 ThinQ 5G to hit

Sukces ma wielu ojców. To popularne powiedzenie zapewne sprawdza się doskonale w przypadku LG, choć nie jesteśmy do końca przekonani, czy informacje przekazane przez firmę są na tyle interesujące, że ta dobrze zrobiła się nimi dzieląc. Oczywiście perspektywa zależy od tego, gdzie się siedzi, ale widocznie LG ma w tym jakiś cel. Ile więc sprzedało się nowego modelu?

LG V50 ThinQ 5G to hit?

Rzadko zdarza się tak, że producent chwali się wynikami sprzedaży swojego urządzenia, no chyba, że są to wyniki oszałamiające. Tak było w przypadku Honor 20, czyli submarki Huawei, który sprzedał się w liczbie miliona sztuk w okresie dwóch tygodni od premiery. Tak, to robi wrażenie, szczególnie, że te liczby mówiły tylko o Chinach. Jak to wygląda z innymi producentami? Xiaomi także lubi pochwalić się swoimi wynikami i one także oscylują wokół wartości miliona sprzedanych sztuk. Patrząc więc na to, co obwieściło LG, zaczynamy mieć wątpliwości, czy aby na pewno firma wiedziała co robi.

W przesłanej do mediów informacji prasowej firma obwieściła, że LG V50 ThinQ 5G to hit. Mniej więcej, bo oczywiście takie słowa, jak „hit” nie padały, ale obiecujący start to już zupełnie co innego. Nowy model smartfona w Południowej Korei w ciągu zaledwie jednego tygodnia, znalazł 100 tysięcy nabywców. Można więc powiedzieć, że LG V50 ThinQ 5G to hit, choć wartości nie są tak imponujące, jak w przypadku wyżej opisanych firm. Gorzej jednak sprawa zaczyna wyglądać, kiedy czytamy w dalszej części informacji, że ta sprzedaż jest niemal czterokrotnie lepsza, niż modelu V40 ThinQ. To pokazuje, że kondycja LG nie jest już taka, jak kiedyś.

Co warunkuje sukces?

Jednym z powodów, dla których LG V50 sprzedało się znacznie lepiej, niż model jej poprzedzający, może być właśnie sieć 5G. Choć ta dalej nie jest rozwinięta, to już sama świadomość, że nasz nowy telefon ją obsługuje, działa na wyobraźnię. Coraz większa liczba producentów zaczyna wypuszczać na rynek smartfony, które dostosowane są do sieci 5G, więc i LG nie mogło zostać w tyle. Jak widać, decyzja o dodaniu odpowiedniego modułu była opłacalna. Szkoda tylko, że nie znamy innych wartości sprzedażowy, a jedynie te z Południowej Korei.

Przypomnijmy, że LG V50 ThinQ ma wyświetlacz o przekątnej 6.4 cala, a sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855. Jak dobrze widać, mamy do czynienia z flagowcem z prawdziwego zdarzenia. Mamy szczerą nadzieję, że ten model faktycznie okaże się hitem sprzedaży, choć do tanich nie należy.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: LG / PhoneArena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment