LG Watch W7

LG Watch W7 — hybryda i mechaniczne wskazówki

LG V40 ThinQ to nie jedyny nowy sprzęt od koreańskiego producenta. Okazuje się, że gigant przygotował dla swoich fanów coś jeszcze. Chodzi o inteligentny zegarek LG Watch W7, który jest konstrukcją hybrydową. Wyjaśniamy, co to dokładnie oznacza.

LG Watch W7

Mimo że pozycja inteligentnych czasomierzy jest dziś co najmniej średnia, nie wliczając Apple Watcha, producenci elektroniki użytkowej nie dają za wygraną. W efekcie kilka razy w roku jesteśmy świadkami nowych premier tego typu urządzeń. Dziś do portfolio produktowego jednej z bardziej znanych firmy trafiła świeżynka, dość nietypowa świeżynka.

Hybrydowy smartwatch LG Watch W7

Wspomniałem już o tym, że rynek smartwatchy wydaje się nieco skostniały. Nuda wieje zewsząd, ale produkty takie jak W7 od LG mogą ten stan rzeczy zmienić. Tytułowy zegarek nie jest zwykłym smartwatchem, a urządzeniem hybrydowym. Połączenie klasycznego mechanizmu kwarcowego ze wskazówkami z 1,2-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 360 x 360 pikseli wydaje się tutaj strzałem w dziesiątkę. Przynajmniej w teorii, gdyż zastosowanie takiego, a nie innego rozwiązania rodzi też pewne problemy. Wyświetlany obraz będzie nieco przysłonięty przez fizyczne wskazówki. Owszem, można ustawić je w pozycji pionowej, ale w nie jest to rozwiązanie idealne.

Sprzęt otrzymał układ Qualcomm Snapdragon Wear 2120, 768 MB RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Wygląda to poprawnie, podobnie jak czas działania urządzenia, który wynosi od dwóch do czterech dni w zależności od tego, z jakiego trybu korzystamy.

Warto w tym miejscu pamiętać, że choć sprzęt wydaje się nader ciekawy, brakuje w nim kilku przydanych rzeczy. W LG Watch W7 zabrakło NFC do płatności zbliżeniowych oraz modły LTE. Nie pojawił się tutaj też GPS ani pulsometr. To dyskwalifikuje zegarek w kwestii zastosowań sportowych. To zaskakujące, zwłaszcza że Watch W7 będzie kosztował 450 dolarów.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...