LG X Venture, czyli tańszy konkurent Galaxy S8 Active

Południowokoreański producent zaprezentował właśnie LG X Venture — wzmocniony smartfon, którego cena nie spowoduje zawrotów głowy. Wygląda na to, że ma on szansę rywalizować z nadchodzącą pancerną edycją smartfona Galaxy S8.

LG X Venture

O “pancernych” lub jak kto woli — wzmacnianych smartfonach wspominamy stosunkowo często. Nic dziwnego, są to urządzenia interesujące, aczkolwiek dedykowane wąskiej grupie klientów. Wśród osób zaintersowanych zakupem sprzętu z tegoż segmentu znajdziemy robotników, żołnierzy, policjantów, strażaków, sportowców oraz biznesmenów. Stop… biznesmenów? Wbrew pozorom, ludzie w garniturach nie wybierają jedynie ślicznych metalowo-szklanych konstrukcji, które mają cieszyć oko. Coraz częściej sięgają po sprzęt, który zapewni im stały kontakt, nawet w nieprzewidzianych i niesprzyjających warunkach. Niestety, szukając wzmocnionego urządzenia, musimy liczyć się z tym, że przy rozsądnej cenie będzie prezentować naprawdę niski poziom funkcjonalności i wydajności. Jeśli zaś wyłożymy na smartfon pokaźniejszą sumę, możemy oczekiwać czegoś więcej. Przykładem drugiego scenariusza jest wspomniany wcześniej pancerny Samsung Galaxy S8 Active, który powinien niebawem trafić do oferty giganta. Co, jeśli szukamy kompromisu pomiędzy ceną a wydajnością?

LG X Venture to odpowiedź na wasze poszukiwania

Na wstępnie muszę zaznaczyć, ze X Venture trafi na początku jedynie do oferty amerykańskiej sieci AT&T. Spokojnie, z nieoficjalnych, ale wysoce sprawdzonych źródeł dowiedzieliśmy się, że producent przygotowuje też jego globalną wersję. Ta może trafić nawet do Polski. Tyle w kwestii wyjaśnienia dostępności, przyjdźmy do samego urządzenia.

Smartfon prezentuje się przyjemnie dla oka, ale jak to bywa w konstrukcjach wzmocnionych, doposażono go w elementy mające zagwarantować bezpieczeństwo podczas upadków. Prawdę mówiąc, powątpiewam w ich właściwości. W mojej ocenie jest to jedynie zabieg, który ma uatrakcyjnić sprzęt wizualnie. Ma to w zasadzie sens, zwłaszcza że prawdziwe “wzmocnienia” siedzą pod maską. Otóż LG X Venture jest sprzętem wodo- i pyłoodpornym co zostało poświadczone certyfikatem IP68. To jednak nie wszystko, gdyż opisywana konstrukcja poradzi sobie nawet z ekstremalnymi temperaturami, potężnymi wstrząsami oraz zanurzeniami w wodzie na głębokość 1.5 metra. Nieźle, ale oznaczenie 14 MILD-STD 810G do czegoś w końcu zobowiązuje.

W konstrukcji znajdziemy również dedykowany przycisk QuickButton, który uruchamia aplikację Outdoor Essentials. Z jej pomocą skorzystamy z barometru, kompasu, licznika kroków, latarki oraz krótkiego podsumowania pogody. QB pozwoli również na aktywację trybu rękawiczki, a w razie potrzeby — możemy go dodatkowo spersonalizować.

Co w środku?

W LG X Venture wtopiono 5,2-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Sensowną, choć nieprzesadzoną wydajność zapewni układ Qualcomm Snapdragon 435, 2 GB RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Zdjęcia wykonamy 16 Mpix aparatem głównym oraz 5 Mpix szerokokątną kamerką do selfie.

Interesująca jest również kwestia baterii o pojemności 4100 mAh, która powinna wystarczyć na 24h intensywnej pracy urządzenia. W razie potrzeby możemy akumulator doładować w tempie ekspresowym (od 0 do 50 % w 48 minut), a to dzięki technologii QuickCharge 2.0.

Na chwilę obecną nie znamy jeszcze cen LG X Venture, ale z pewnością bedą one niższe niż w przypadku Samsunga Galaxy S8 Active.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...