You are here
Lodówka Xiaomi Yunmi 450L zarządzi całym smart home artykuły News 

Lodówka Xiaomi Yunmi 450L zarządzi całym smart home

Myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy. A jednak. Chiński producent elektroniki użytkowej postanowił wprowadzić do swojego portfolio produktowego nową lodówkę, multimedialną lodówkę. Nie dość, że Xiaomi Yunmi 450L jest tańsza od odpowiedników Samsunga, to jeszcze potrafi zarządzać niemal całym ekosystemem inteligentnego domu. Nie jest to pierwsza lodówka w ofercie, jednak jako pierwsza jest tak multimedialnym modelem.lodówka Xiaomi-Yunmi-450L

 

Rynek internetu rzeczy puchnie w szwach i nic nie wskazuje na to, że wzrost zainteresowania wspomnianym segmentem miałby wyhamować. Xiaomi doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też firma sukcesywnie rozszerza swoją ofertę o inteligentne urządzenia, w tym części składowe systemów smart home. Świeżynką w portfolio jest Xiaomi Yunmi 450L, czyli inteligentna lodówka.

Xiaomi Yunmi 450L

Zawsze, kiedy ktoś pytał mnie o inteligentne AGD, wskazywałem na rozwiązania Samsunga. Teraz kiedy Xiaomi zaczyna rozszerzać swoje portfolio, nie będzie to już takie oczywiste. Oczywiście, zanim chińskie sprzęty przyjmą się na naszym rynku, upłynie sporo wody. Niemniej, warto już dziś zainteresować się nowością w postaci Yunmi 450L.

Xiaomi Yunmi 450L

Tytułowy sprzęt AGD jest oczywiście lodówką. To podstawowe zadanie 450L, jednak na chłodzeniu produktów przeznaczonych do spożycia nie kończą się funkcję urządzenia. Dzięki wbudowanemu 21-calowemu dotykowemu wyświetlaczowi IPS użytkownik może zarządzać nie tylko funkcjami lodówki, ale całym systemem smart home znajdującym się w domu. Inteligentne drzwi, rolety odkurzacz czy odświetlenie mogą być sterowane z poziomu lodówki. Brzmi to niecodziennie, ale tak właśnie przedstawiają się możliwości Xiaomi Yunmi 450L.

Za tytułowy model musimy zapłacić 5999 Yuanów, czyli nieco ponad 900 dolarów. Według dzisiejszego przelicznika oznacza to wydatek rzędu 3 300 złotych. Sporo? Owszem, ale porównajmy cenę Yunmi 450L z modelami Samsunga. Różnica jest znacząca.

Źródło: Gizchina

Related posts

One thought on “Lodówka Xiaomi Yunmi 450L zarządzi całym smart home

  1. K

    jeśli chcemy cokolwieko porównywać to należy podchodzić do tego bardziej odpowiedzialnie.. powyższy artykuł może równie dobrze porównać lodówkę Xiaomi z lodówką podręczną na piwo wyposażoną w tablet 🙂 (łącznie myslę że wyjdzie ok 500Pln) i pisanie że będzie to znaczna różnica.. aartykuł nie zawiera informacji o technologiach chłodzenia, aplikacjach w urządzeniu, sterowaniu? pojemność jest bardzo mała skoro lodówki S mają poj 600l .. to co tu porównano?

Leave a Comment