Logowanie dwustopniowe

Logowanie dwustopniowe na Allegro — nareszcie

Allegro zdecydowało się wprowadzić do serwisu logowanie dwustopniowe, co znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa kupujących i zminimalizuje ryzyko oszustwa. Sprawdźmy szczegóły.

Logowanie dwustopniowe

Z Allegro korzystam naprawdę często. Serwis ze skromnego portalu aukcyjnego wyrósł na potęgę branży e-commerce, i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek. Nie mniej, włodarze serwisu muszą stale usprawniać poszczególne elementy usługi, tak aby dopasować jej kształt do aktualnych oczekiwań użytkowników. Jednym z ważniejszych aspektów przyciągających lub odpychających userów jest bezpieczeństwo. Na tym polu Allegro wypada naprawdę dobrze, choć zawsze może być lepiej.

Logowanie dwustopniowe to krok w dobrą stronę

Z logowania wieloetapowego zwanego też wieloskładnikowym lub wielostopniowym korzysta gros serwisów internetowych. Jak nie trudno zgadnąć, są to głównie banki, ale nie tylko one decydują się na tę formę zabezpieczenia logowania. Czym dokładnie jest rzeczona metoda?

Mówiąc najprościej, jest to weryfikacja za pomocą kodów SMS. Oznacza to, że przy próbie zalogowania się do danego konta na serwisie Allegro, będziemy potrzebowali nie tylko loginu i hasła, ale także numeru telefonu. Oczywiście nie mam tu na myśli dowolnego telefonu, a numer, który zdefiniowaliśmy na koncie Allegro. To właśnie tutaj otrzymamy weryfikacyjny SMS, z kodem, który musimy wpisać w specjalne pole podczas logowania. Proste, prawda? Przyznam, że nie wyobrażam sobie dzisiaj sieci bez opcji takiej jak logowanie dwustopniowe. Z podobnych zabezpieczeń korzystam w wielu innych usługach i choć nie zapewniają one stuprocentowego bezpieczeństwa, są w mojej ocenie konieczne.

Biorąc pod uwagę powyższe, naprawdę cieszę się, że Allegro zdecydowało się na implementację rzeczonego rozwiązania u siebie. O ile się nie mylę, nie przypominam sobie, aby jakikolwiek inny polski serwis zakupowy oferował podobną metodę weryfikacji logowania. Allegro pokazało się z dobrej strony.

SMS weryfikacyjny to dopiero początek

Włodarze rzeczonego serwisu zapowiadają, że logowanie dwustopniowe przy pomocy kodu weryfikacyjnego wysyłanego jako SMS to dopiero początek. W planach jest rozszerzenie o kolejne metody bezpośrednio powiązane ze smartfonem. Mam tu na myśli głównie generowanie kodu w specjalnej aplikacji oraz możliwość przeprowadzenia procedury awaryjnej w razie zagubienia tudzież kradzieży telefonu.

Wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia to nie tylko zabieg techniczny zwiększający bezpieczeństwo klientów platformy — Piotr Szybiak, CTO Allegro

Po raz kolejny zmieniamy się w sposób przynoszący korzyści nie tylko klientom. Skorzystają też sprzedawcy, bo wzrost poczucia bezpieczeństwa na Allegro spowoduje, że Polacy chętniej będą kupować na naszej platformie. Wyznaczamy też standard w polskim handlu elektronicznym, wprowadzając tę metodę dla wszystkich chętnych. Nasze konto zakupowe jest tak samo cenne jak konto bankowe czy inne zawierające dane wrażliwe, dlatego warto je chronić w możliwie najlepszy sposób— dodaje Piotr Szybiak.

Klient jest dla Allegro ważny, podobnie jak sprzedawcy, ale czy kogoś to w ogóle dziwi? To przecież dwie wspomniane grupy generują ogromne przychody dla grupy. Nic dziwnego w tym, że platforma chce zapewnić jak najdogodniejsze warunki do przeprowadzania transakcji kupna-sprzedaży.

Nie wiem jak wy, ale ja z nowej funkcji z pewnością skorzystam. Namawiam was do tego samego, szczególnie że opcja nie jest uruchamiana “z automatu”, a jako dodatkowe zabezpieczenie.

Źródło: Allegro

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...