You are here
Lumia Cityman i Talkman – nadciągają nowe flagowce Microsoftu mobile 

Lumia Cityman i Talkman – nadciągają nowe flagowce Microsoftu

Co prawda konferencja „BUILD 2015” już za nami, jednak przez dłuższy czas należy się spodziewać informacji, których koncern zdecydował się na samej imprezie nie ujawniać.

Wydaje się, iż taki los spotkał właśnie dwa nowe urządzenia giganta z Redmond. O nowych flagowcach z serii „Lumia” postanowił pierwszy napisać serwis „UnleashThePhones”. Mimo, że upublicznione informacje należy traktować z dystansem, to wydają się wiarygodne. Źródło przecieku zdradza, że amerykański koncern pracuje nad dwoma flagowymi modelami, o nazwach kodowych „Cityman” oraz „Talkman”. Ostatnimi czasy „Microsoft” wprowadzał na rynek wyłącznie tańsze smartfony spod znaku „Lumii”. To ma się teraz zmienić… Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji obu telefonów.

„Cityman” wyposażony ma być w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), 8-rdzeniowy procesor Qualcomm, 3 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, którą będziemy mogli rozszerzyć o dodatkową przestrzeń za sprawą kart microSD, tylni aparat: 20 Mpix, przednią kamerkę: 5 Mpix, a to wszystko zasilać ma wymienna bateria o pojemności 3300 mAh.

 

                                                                                                                                                                                                                     Lumia 930 

 „Talkman” z kolei w przeciwieństwie do większego brata posiadać ma 5,2-calowy wyświetlacz QHD (2560 x 1440 pikseli), 6-rdzeniowy procesor Qualcomma oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Całość zamknięta ma być w obudowie cieńszej niż ta, znana nam z „Lumii 930. Reszta podzespołów jest identyczna, jak w przypadku „Lumii Cityman”. 

Oba urządzenia mają być uzbrojone w potrójną diodę doświetlającą LED dla aparatu fotograficznego mającą zagwarantować zdjęciom bardziej naturalne kolory. Niestety nic nie wiemy na temat samej jasności obiektywu. Telefony swoja premierę będą miały najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie roku, gdyż „Microsoft” zamierza zainstalować na nich swój najnowszy OS – „Windows 10. Gigant z Redmond potwierdził już swoją obecność na targach „IFA 2015, wiec są spore szanse, że wspomniane modele zaprezentuje właśnie podczas berlińskiej imprezy. Czy rewelacje okażą się być prawdziwe przekonamy się w najbliższej przyszłości? Co działo się na zeszłorocznych targach dowiecie się z naszej relacji z wydarzenia na, które udaliśmy się specjalnie dla was.

Wcześniejsze telefony z serii „Lumia” dostępne są w naszym e-sklepie.

Źródło: Unleash The Phones

 

Related posts

Leave a Comment