Mapy Google

Mapy Google z funkcją Q&A? To jest genialne

W rozwojowej wersji aplikacji Mapy Google (beta 9.59) pojawiła się nowa sekcja nazwana Q&A. Pytania i odpowiedzi trafią również do stabilnego kanału, jednak jak podaje twórca, czyli wyszukiwarkowy gigant może to potrwać nawet kilka tygodni. Mimo to uważam, że jest na co czekać.

Mapy Google

Mapy Google są najpopularniejszą aplikacja w swojej kategorii. Nie jest to nic zaskakującego, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak potężnymi bazami danych dysponuje firma. Nie oznacza to, że Google może z tego powodu spocząć na laurach i przestać martwić się o los platformy. Przeciwnie, aby utrzymać obecne zainteresowanie, a nawet uzyskać większy rozgłos konieczne jest stałe usprawnianie rozwiązania oraz doposażanie go w nowe funkcje. Gigant z Mountain View doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też co kilka tygodni możemy czytać o implementacji coraz to ciekawszych ficzerów. Jednym z najnowszych jest sekcja pytania i odpowiedzi, która pozwoli na jeszcze lepsze poznawanie miejsc naniesionych na mapy.

Mapy Google i opinie o miejscach

Z Google Maps korzystam kilka, a nawet kilkanaście razy tygodniowo. Bardzo często używam ich jako nawigacji, ale produkt sprawdza się świetnie przy wielu innych zadaniach. Odnalezienie adresu, telefonu lub poczty elektronicznej pizzeri, urzędu czy lekarza jest tutaj banalnie proste. Wybierając się do muzeum lub kina, mogę sprawdzić, w jakich godzinach miejsca te są najbardziej zatłoczone. Dysponując wspomnianymi danymi, znacznie łatwiej zaplanuję “wycieczkę”. Często sprawdzam też opinie wpisywane przez osoby odwiedzające dany punkt – hotel, knajpę lub sklep. Kategoria miejsca nie jest w zasadzie ważna, liczy się treść…

Komentarze są różne, od hejtu pozbawionego sensu i logicznych argumentów, po konstruktywne wypowiedzi, które przekonają mnie do wyboru lub odrzucenia miejsca, do którego zamierzam się wybrać. Brakuje mi tutaj jednak jednego elementu — możliwości bezpośredniej odpowiedzi na komentarz. Użytkownicy bardzo często zadają w opiniach pytania, dlatego też logiczne byłoby dodanie możliwości odpowiedzi na nie. Wygląda na to, że Google właśnie zdał sobie z tego sprawę.

Pytania i odpowiedzi

Gigant z Mountain View poinformował za pośrednictwem swojego bloga o rozpoczęciu wdrażania aktualizacji wprowadzającej do produktu, jakim są Mapy Google sekcji Q&A. Jak działa nowa funkcja? Poniższa grafika doskonale to obrazuje.

Naprawdę brakowało mi tejże funkcji aplikacji. Nie do końca rozumiem, dlaczego pojawia się ona tak późno. Najwyraźniej firma chce dawkować nowości stopniowo, niezależnie od żądań użytkowników. Nie mniej, sam fakt pojawienia się sekcji Q&A cieszy mnie niezmiernie. Po wejściu w kartę danego miejsca otrzymujemy teraz możliwość zadania pytania i uzyskania na nie odpowiedzi. To jak będzie sprawować się funkcja, zależy głównie od użytkowników, gdyż poziom wypowiedzi userów ma tutaj wręcz kluczowe znaczenie. Po zadaniu pytania nie ma potrzeby ponownego zaglądania do sekcji i sprawdzania, czy czeka na nas odpowiedź. Będąc zalogowanym na swoje konto Google, otrzymamy stosowną notyfikację.

Właśnie za takie pozornie drobne nowości cenię sobie Mapy Google. Z niecierpliwością wyczekuję chwili, w której nowa sekcja Q&A pojawi się w mojej wersji aplikacji. Na koniec dodam tylko, że ficzer zagości również w mobilnej wersji wyszukiwarki Google.

Źródło: Google Blog

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...