You are here
Mapy Google zastępują strzałkę nawigacji samochodem 3D Aplikacje mobile 

Mapy Google zastępują strzałkę nawigacji samochodem 3D

W mobilnej wersji aplikacji Mapy od Google pojawił się ficzer. Na pozór banalna zmiana może znacząco wpłynąć na przyjemność korzystania z nawigacji samochodowej. Sprawdźmy, co dokładnie wymyślili projektanci interfejsu usługi.

Mapy

Korzystając z aplikacji Mapy Google, a uściślając — z jej nawigacyjnej części, przywykliśmy do standardowego ekranu, na którym nasza pozycja oraz kierunek jazdy określony jest poprzez ikonę strzałki. Pracownicy Google’a najwyraźniej uznali rozwiązanie za nudne tudzież przestarzałe, gdyż zdecydowali się odmienić wspomniany element i zastąpić go czymś znacznie ciekawszym.

Trójwymiarowe auta zamiast strzałki

Chcecie sprawdzić, jak działa nowość? W mobilnej aplikacji Mapy przejdźcie do widoku nawigacji i kliknijcie strzałkę. Teraz powinniście zobaczyć menu, z poziomu którego możecie zdecydować się na zastąpienie rzeczonej strzałki jednym z trzech aut. Do wyboru mamy sedana, pickupa oraz SUV-a. Ja zdecydowałem się opcję pierwszą, gdyż najlepiej oddaje ona wizerunek mojego auta (w dużym uproszczeniu).

To drobiazg, ale nie przypuszczałem, że Google zaskoczy wszystkich stosunkowo luźnym podejściem do zmian w interfejsie aplikacji. Czy wy również otrzymaliście dostęp do nowości?

Do korzystania z aplikacji Mapy możecie wykorzystać smartfony kupione w naszym sklepie internetowym.

Related posts

Leave a Comment